Sezon letni w Lipiankach dawno rozpoczęty. Pierwsi pojawili się działkowicze. Na szlakach coraz więcej piechurów i cyklistów. Dla tych, którzy tu mieszkają, ale również dla gości odwiedzających Lipianki i Duninów Duży, wspólnym wysiłkiem Starosty Płockiego, Wójta i mieszkańców Lipianek, w szczególności Stowarzyszenia „Nasze Lipianki”, udało się zorganizować boisko. Zlokalizowane jest tuż obok niedawnej szkoły, na wydzielonej działce. Teraz trzeba będzie o nie mocno dbać. Sprzęt do nawadniania i samą wodę zabezpieczył wójt, członkowie stowarzyszenia zadeklarowali utrzymanie.

Szkoła w Lipiankach co prawda jest jeszcze w posiadaniu gminy, ale wystawiona została na sprzedaż. Pozostaje remiza strażacka, która wymaga gruntownego remontu.

„W tej chwili szukamy możliwości na sfinansowanie, naszych wspólnych z mieszkańcami tamtych terenów, pomysłów na stworzenie, na bazie zaplecza OSP, dobrego miejsca spotkań – mówi wójt. To ważne by takie  centrum istniało. Bez niego trudno o integrację lokalnych społeczności. Społeczności, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym i decydować o tym co i jak dzieje się na ich terenie. A taką właśnie wspólnotą są mieszkańcy i przyjaciele Lipianek oraz Duninowa Dużego.”

Jedną z inwestycji, która także przed nami, jest budowa odcinka drogi łączącej gminę Nowy Duninów z Baruchowem, jednocześnie Mazowsze z Kujawami. Marszałek Województwa Mazowieckiego dofinansuje zadanie w kwocie 75 tys. zł. Prace zostaną wykonane jesienią br.

Drugi odcinek drogi, który będzie remontowany to zadanie mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego. Mowa o trakcie Lipianki – Kobyle Błota.