Pogoda klaruje się. I dobrze, bo przed nami cykl spotkań sportowo – rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Jako, że jest ich dużo i różnych, jest gwarancja, że każdy znajdzie coś dla siebie. I tak:

20 maja (sobota):

TKKF organizuje MAZOWIECKI RODZINNY PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY, na który zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Nowy Duninów. Piknik rozpocznie się o godz. 9.00. Zakończenie planowane jest na godz. 18.00.

SGTPG oraz GKS „Fala” Nowy Duninów zapraszają w godz. 9.00 – 16.00 na halę sportową w Łącku. Odbędzie się tu TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. Będzie reprezentacja gminy Nowy Duninów i to całkiem mocna.

Tego samego dnia od godz. 14.00 Strefa Klasyków zaprasza na TURNIEJ MIAST. Płock i Włocławek spotkają się w pół drogi, czyli w Nowym Duninowie. Będzie siatkówka i mecz piłki nożnej, sztafeta wioślarska, konkurencje wodniackie, konkursy, etc. Odbędzie się też pokaz pojazdów zabytkowych, klasycznych i specjalnych, który rozpocznie się na terenie Płockiego Ogrodu Zoologicznego. Stąd po godz. 13.00 kolumna wyjedzie do Nowego Duninowa.

21 maja (niedziela)

Po sobotnich spotkaniach musimy zachować jeszcze trochę sił. Spotykamy się bowiem o godz. 16.00 na boisku przy ul. Włocławskiej w Nowym Duninowie żeby rozegrać doroczny CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. Tradycyjnie będzie loteria fantowa, dobre jedzenie i dobre towarzystwo. Dochód z loterii, jak co roku, przeznaczony zostanie na organizację 3 czerwca w nowym Duninowie Dnia Dziecka.

 

27- 28 maja Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW organizuje w gminie Nowy Duninów Okręgową Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Jako, że RZGW w Warszawie wydało zakaz wędkowania na jeziorze Soczewka, samo wędkowanie odbędzie się u naszych sąsiadów w Skokach. Pozostałe konkurencje zostaną przeprowadzone w Nowym Duninowie na stadionie przy ul. Włocławskiej. Już dziś zapraszamy 28 maja (niedziela) na stadion. W Olimpiadzie wystartują także zawodnicy z gminy Nowy Duninów zrzeszeni w Szkółce Wędkarskie Koła PZW 114 w Płocku. Co prawda przygodę z wędkowaniem rozpoczęli niedawno, ale na pewno godnie nas zaprezentują. Warto im kibicować.

28 maja (niedziela) ruszamy rowerami na szlaki GWPK. To już kolejna odsłona RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO. Możecie już przygotować rowery i poprawiać kondycję.

W tych samych dnia odbędzie się impreza zamknięta w Ośrodku Wypoczynkowym Mazowsze zwana Biesiadą z Rozrywką. Wielu z Państwa pasjonuje się rozwiązywaniem szarad. To coś dla Was. W tym roku co prawda zgłosić się już nie można, ale impreza organizowana jest cyklicznie więc nic straconego.

Czerwiec zapowiada się podobnie. 3 i 10 imprezy dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, później Piknik w Dzierząznie, który zapowiada OSP oraz mamy nadzieję, Piknik Rodzinny w porcie w Nowym Duninowie. Czerwcowy kalendarz nie jest jeszcze dopięty, więc będziemy o nim mówili po 15 maja.