2017-02-10_085445W ubiegłym tygodniu dwa kluby sportowe działające na naszym terenie podsumowały rok 2016. Zarządy złożyły sprawozdania, komisje rewizyjne pozytywnie zaopiniowały pracę zarządów, a członkowie obu klubów jednogłośnie udzielili absolutorium.

Wisła” od zawsze zajmowała się piłką nożną, choć nie stroni od siatkówki i innych form sportu amatorskiego. W Płockiej Lidze Okręgowej, w klasie A wystawiają 2 zespoły (seniorów i Młodzików – D1).

Fala” to przede wszystkim tenis stołowy. W tej dyscyplinie odnoszą spektakularne sukcesy. W V lidze MZTS zajmują 3 miejsce, a lider duninowskiej „Fali” jest tu niekwestionowanym liderem w klasyfikacji indywidualnej.

Zarówno LKS „Wisła”, jak i GKS „Fala” organizują szkolenia, udział w rywalizacji sportowej, upowszechniają sport amatorski, promują go wśród dzieci, współuczestniczą w działaniach innych organizacji i grup nieformalnych działających na naszym terenie.

Oba Kluby mają swoich liderów i co najważniejsze jest szansa na zainteresowanie działalnością społeczną i wolontariatem ludzi młodych – członków tych organizacji.

Wójt gminy uczestniczył w Walnym Zebraniu „Wisły” jako członek klubu. W zebraniu „Fali” jako gość. Członkom obu organizacji podziękował za dotychczasową pracę na rzecz społeczności gminnej.

„Doskonale zdaję sobie sprawę ile wysiłku, energii i prywatnego czasu trzeba poświęcić żeby zorganizować pracę takich podmiotów jak klub sportowy, OSP, czy innych organizacji działających w sferze pożytku publicznego. Jest to praca trudna do wyceny. Wycena taka jest jednak możliwa. Każda godzina, dzień, każdy wysiłek można przeliczyć na pieniądze i są to wartości w skali roku imponujące. Stąd moje gorące podziękowania dla tych wszystkich, którzy znajdują czas i chęci. Którzy nie czekają na to, że coś się dobrego wydarzy, ale sami kreują naszą gminną rzeczywistość.”

Za tydzień kolejne zebranie sprawozdawcze. Tym razem (18 lutego) spotkają się druhowie z OSP w Nowym Duninowie, następnie 4 marca OSP Dzierzązna i 11 marca OSP Lipianki.


Zapraszamy do galerii zdjęć – Wejdź