Jak wypoczywać? Każdy ma swój sposób. I tak np. leżenie na kanapie ma swoje zalety, spotkania przy „kawie” też. Na dłuższą metę jednak, takie formy spędzania czasu wolnego grożą wzrostem wagi i spadkiem nastroju. Jeśli tylko możecie korzystajcie z dobrej, jesiennej pogody i … ruszcie do lasu na grzyby lub nie na grzyby, sprawdźcie co słychać w parkach i nad wodą. A słychać sporo.

12 września w Soczewce odbędzie się jubileuszowy 40-ty Bieg Soczewka, a dziś i w piątek Gminny Ośrodek Kultury i Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej zapraszają na spacery z kijkami, inaczej warsztatach nordick walking. Na razie planowane są trzy takie spotkania. Więcej napiszemy za chwilę.

Teraz w imieniu Klubu Żeglarskiego HALS, notabene gostynińskiego klubu, zapraszamy  dzieci i młodzież szkolną w wieku 7-18 lat do wzięcia udziału w jesiennym projekcie szkoleniowo-edukacyjnym umożliwiającym poznanie walorów żeglarstwa jako turystyki kwalifikowanej będącej alternatywą dla tradycyjnych form wypoczynku. Liczymy na to, że podobne warsztaty kiedyś HALS zadedykuje osobom ciut powyżej 18 r.ż. Pozdrawiamy żeglarzy gorąco ;).


hals_jz_www

“Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i skierowany został do mieszkańców miasta Gostynina, miasta i  gminy Gąbin, gminy Gostynin, Łąck oraz  Nowy Duninów. Wspaniałe walory środowiska naturalnego tego obszaru to wymarzone miejsce do spędzania wolnego czasu a jednocześnie podnoszenia własnych umiejętności i zdobywania nowej wiedzy.

Te wydawałoby się oczywiste walory są bardzo słabo wykorzystywane i właśnie ta inicjatywa ma pomóc pokonać tą sytuację i dać grupie młodych ludzi nowe narzędzie do samo-rozwoju i wzmocnienia własnej wartości.

W ramach projektu grupa 15-tu młodych ludzi weźmie udział w weekendowym, bezpłatnym szkoleniu żeglarskim, zapewniającym zdo-bycie umiejętności i wiedzy niezbędnej do uprawiania żeglarstwa. Aby zakwalifikować się do tej grupy, kandydat musi zapoznać się z częścią prezentacyjno-edukacyjną projektu, oraz pozytywnie rozwiązać test wiedzowy, dostępne na stronie mlodziaktywni.org.pl.”

/Podano za Klub Żeglarski HALS