Ponad 70% powierzchni naszej gminy to las, ale to nie wszystko. Na naszych posesjach, tuż przy nich jest dużo zieleni, o którą każdy z mieszkańców mocno dba. Mamy też 2 parki zabytkowe, w których rosną wyjątkowe egzemplarze. o ten drzewostan dba nie tylko samorząd, ale wszyscy mieszkańcy. Odrestaurowane parki cieszą i w ostatnich latach są miejscem licznie odwiedzanym. Czasem tracimy ważne dla nas egzemplarze drzew. Tak stało się z pomnikiem – lipą drobnolistną w Nowym Duninowie. Przykre zdarzenie, ale może nowe nasadzenia choć trochę zrekompensują ten brak. W ubiegłym tygodniu wójt zakupił 150 szt. lipy. Pierwsze nasadzenia zorganizował w Soczewce na ul. Wierzbowej. Kolejne miejsca, zaraz po wyznaczeniu, zostały zadrzewione, w tym Plac Strażacki w Nowym Duninowie.

Lipa to ogromne drzewo – mówi wójt – ale piękne i przydatne. Na pewno nie wszystkie młode drzewka doczekają sędziwego wieku, ale jeśli mieszkańcy pomogą nam w ich pielęgnacji, na pewno wiele z nich zostanie z nami i po nas. Jedni stawiają ogrodzenia, my sadzimy drzewa. Myślę, że to najlepszy pomysł na wyznaczenie stref i zagospodarowanie terenów w naszej gminie.