Tradycyjny system nauczania w szkołach wciąż zawieszony. Większość uczniów i rodziców kontaktuje się z nauczycielami, ogólnie ze szkołą za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Prócz nauki zdalnej, odbywają się w naszej szkole konsultacje dla uczniów, nauczyciele indywidualnie ich wspierają. Część rodziców odbiera ze szkoły materiały do nauki w formie papierowej i w ten sam sposób przekazuje wykonane przez dzieci zadania. Ile stan „zamrożenia” szkół potrwa? Trudno powiedzieć. Oficjalnych informacji na ten temat brak. Dlatego trudno zaplanować inne, związane z funkcjonowaniem placówek oświatowych, zadania i rzetelnie przygotować się do np. wymogów sanitarnych związanych z pobytem dzieci w szkołach. Dziś, na wszelki wypadek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie i Szkoły Filialnej w Soczewce zabezpiecza środki i pracuje nad procedurami, które pewnie będą zmodyfikowane po oficjalnych komunikatach rządu.

Dzieci i rodzice, szczególnie ci, którzy potrzebują indywidualnego wsparcia lub mają utrudniony dostęp do internetu, sprzętu komputerowego i chcą osobiście dotrzeć do szkoły, mogą skorzystać z autobusu, który od 10 maja 2020 r. kursuje jak w dni nauki szkolnej. Mowa tu o trasach obsługiwanych, zgodnie z umową, przez PKS Gostynin. Bilety miesięczne dla dzieci, które normalnie dojeżdżają, są do do odebrania u Pani Dyrektor SP w Nowym Duninowie (24/2610214).

Z kursów tych mogą skorzystać także osoby indywidualne, po zakupieniu biletu jednorazowego u kierowcy.

 IMG_5469_534

Pozdrawiamy pana kierowcę. Zyczymy miłego dnia i miłych pasażerów.


 

Przypominamy trasy i godziny jazdy autobusu, który wznowił kursy od 10 maja 2020 r.:

Dowóz – trasa do Nowego Duninowa:

godz. 650                                                                 

Dzierzązna /remiza OSP/-/przystanek KM/- Soczewka /szkoła/-Soczewka /przystanek PKS/ Brwilno

Dolne /przystanek PKS/ – Wola Brwileńska/przystanek PKS/ – Stary Duninów – /przystanek PKS, punkt

zbiórki przy drodze gminnej nr 379 /- Leśniczówka – Nowy Duninów /szkoła/,

Odwozy – trasa z Nowego Duninowa:

godz. 1245

Nowy Duninów – Leśniczówka – Stary Duninów /przystanek PKS/- Wola Brwileńska /przystanek PKS/- Brwilno Dolne /przystanek PKS/– Soczewka /przystanek PKS /-Soczewka /szkoła/–  Brwilno /przystanek KM/ – Jastrząbek – Dzierzązna /remiza OSP/ Dzierzązna /remiza OSP/– Soczewka – Nowy Duninów

godz. 1430

Nowy Duninów – Leśniczówka – Stary Duninów /przystanek PKS/– Wola Brwileńska /przystanek PKS/ – Brwilno Dolne /przystanek PKS/ – Soczewka /przystanek PKS /- Soczewka /szkoła/– Brwilno /przystanek KM/ –  Jastrząbek – Dzierzązna /remiza OSP/-  dł. 17.8 km.