To już 13 edycja Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”. W poprzednich latach nominowane były m.in. Regaty Żeglarskie w nowym Duninowie, Orlik w Nowym Duninowie, Rajd Gwiaździsty, Odrestaurowany park zabytkowy w Nowym Duninowie, Place Zabaw w Soczewce i w Nowym Duninowie. W tym roku Nominację Kapituły w kategorii „Na Ziemi Płockiej otrzymała inicjatywa, którą nazwano:  „Powstanie świetlicy wiejskiej w Lipiankach”. My opisywaliśmy to w roku 2018 jako „Drugie życie szkoły w Lipiankach” (http://nowyduninow.info.pl/?p=7918) i nic nie przesadziliśmy. Jeśli ktoś uczył się w tej szkole lub odprowadzał tylko swoje dzieci :), na pewno dobrze pamięta budynek szkoły. Dziś, choć obie organizacje: OSP Lipianki i „Nasze Lipianki” wciąż jeszcze pracują nad tym żeby było tam „jak w niebie”, standard podwyższył się znacznie, a zapowiada się naprawdę bajecznie.

Wójt, Radni, Rada Sołecka też nie szczędzą wsparcia. Także samorząd powiatu płockiego i województwa mazowieckiego umieścił tu swoje „cegiełki”.

Z takim wsparciem strażakom z Lipianek i członkom Stowarzyszenia „Nasze Lipianki” łatwiej znieść ciężar i ogrom pracy, jaką tam włożyli. Pamiętać przy tym trzeba, że nie dla siebie osobiście, czy wyłącznie swoich członków, ale dla społeczności wsi Lipianki i Duninów Duży. Pozostało tu także miejsce dla członków wspólnoty parafialnej (Parafia Duninów), która spotyka się i spotykać będzie podczas niedzielnych mszy oraz innych grup, które wyrażą potrzebę okazjonalnego wykorzystania sal świetlicowych.

„8. Powstanie świetlicy wiejskiej w Lipiankach. Dawny budynek szkoły wspólnymi siłami wyremontowali strażacy z OSP Lipianki oraz Stowarzyszenie „Nasze Lipianki”. Budynek przekazał organizacjom samorząd gminy Nowy Duninów. Dzięki determinacji mieszkańców powstało wyjątkowe miejsce, które służy lokalnej społeczności. Nominowani: wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, prezes OSP Lipianki Krzysztof Keplin, prezes Stowarzyszenia „Nasze Lipianki” – Marzena Nowacka.”

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści NPZ.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).”

Podano za: https://tp.com.pl/artykul/wydarzenie-roku-2019/922324

Teraz wszystko zależy od nas, tj. czy ta inicjatywa wygra plebiscyt w swojej kategorii i czy OSP Lipianki oraz „Nasze Lipianki” odbiorą cenne nagrody. Walczymy oczywiście o I miejsce w Plebiscycie więc nie oszczędzajmy na SMS-ach. Kto może niech śle. Rodzina w tym wypadku też się przyda :)