Archive for Listopad, 2020

Nowy radiowóz w gminie Nowy Duninów.

Hyundai  TUCSON – taki radiowóz jeździ po terenie gminy Nowy Duninów i zgodnie z umową dotyczącą współfinansowania jego zakupu, jest przypisany do posterunku policji w Nowym Duninowie. Samochód, oczywiście fabrycznie nowy, został odebrany w miniony piątek. Po 25 tys. zł  na zakup samochodu przeznaczyły: samorząd gminy Nowy Duninów i samorząd powiatu płockiego. 50 tys. dołożyła Komenda Miejska Policji w Płocku. Taki montaż finansowy nie zdarza się często. Jednak w historii naszego posterunku podobne rozwiązania dotyczące finansowania policji, może w trochę innym składzie i proporcjach, miały już miejsce i nie jest to nowość.Samochód z napędem 4×4 to idealne rozwiązanie dla naszych policjantów. Nie będzie już chyba miejsc w gminie Nowy Duninów, do których nie dotrą.

Pozdrawiamy obsadę posterunku policji w Nowym Duninowie. Na zdjęciu znany wszystkim dzielnicowy mł. asp. Marcin Pawlak.

Przypominamy kontakt: 47 70 511 97; kom. 797 017 432. Na zdjęciach użyczonych od Starosty płockiego Mariusza Bieńka także samorządowcy i kierownik posterunku policji w Nowym Duninowie Paweł asp. szt. Paweł Gozdowski.

Kolejny odcinek o naszej gminie

Tym razem o opłatach za odpady, stawki podatków, budowanie z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego i nie tylko.


Internet w naszych domach – niebawem?

ug_ose_nask534Nexera sp. z o.o. jest w terenie. Z informacji uzyskanych wczoraj od przedstawiciela firmy wynika, że jej pracownicy odwiedzają państwa w domach na trasie nowej linii, która zabezpieczy mieszkańcom dostęp do szerokopasmowego internetu. Jest to inwestycja liniowa. Żeby powstała szybko potrzebna jest zgoda mieszkańców, właścicieli działek, przez które prowadzona jest sieć. To nie tylko internet dla sąsiadów, ale przede wszystkim dla dzieci ze szkół w Nowym Duninowie i Soczewce w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Za zgodą pracownika firmy podajemy nr telefonu do pana Pawła Zaorskiego, który może wyjaśnić bliżej kwestię budowy sieci i porozumień z właścicielami posesji na trasie budowy linii: 608 798 374.

Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

Pakiet 9 - grafika do wpisu_534

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

Wielu z Państwa już spisało swoje gospodarstwo rolne pokazując, że zależy Wam na wypełnieniu obowiązku spisowego, że jesteście świadomi wagi tego przedsięwzięcia, wreszcie, że ważny jest dla Was wizerunek waszej gminy na tle pozostałych biorących udział w spisie.

Mamy pełną świadomość, że czas jest trudny i każdy z Państwa przede wszystkim myśli z troską o zdrowiu najbliższych, niepokoi się o przyszłość i stabilność ekonomiczną swoich rodzin. Po dniach pełnych trosk i pracy nie starcza już czasu na spędzenie kilkunastu minut na stronie spisowej.

Zachęcamy jednak, aby te ostatnie dni listopada były wyrazem gminnej mobilizacji. Zbierzcie siły, przełamcie niechęć i wypełnijcie formularz spisowy na https:\\spisrolny.gov.pl.

Tylko do 30 listopada 2020 r. użytkownicy gospodarstw rolnych mają czas, aby wywiązać się z obowiązku spisowego. Tymczasem liczba rolników, którzy nie spisali swoich gospodarstw, pozostaje na Mazowszu dość znacząca. Brak danych z tych gospodarstw oznacza, że władze lokalne i instytucje rolnicze nie będą miały pełnej wiedzy niezbędnej do podejmowania w najbliższej przyszłości działań wspierających rolników.

Co możesz zrobić, żeby to zmienić? Jak zadbać o kompletność wyników spisowych?

Warto zastanowić się, czy wśród Twoich sąsiadów, znajomych lub członków rodziny są osoby, do których informacja o spisie rolnym nie dotarła lub też wiedzą o tym, ale zostawiają spis na ostatnią chwilę. Warto ich zdopingować do szybszego działania, żeby nie przegapili ostatecznego terminu na wypełnienie swojego obowiązku.

Jeśli trafisz w swoim otoczeniu na kogoś, kto nie spisał jeszcze swojego gospodarstwa, zaproponuj samospis internetowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda – wszystko można zrobić w domu w dogodnym dla siebie czasie. WAŻNE – od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji masz tylko 5 dni na dokończenie spisu!

Sąsiadowi lub znajomemu, który nie ma komputera, zasugeruj kontakt z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99. Jeśli zgłosi konsultantowi chęć spisania gospodarstwa rolnego, zostanie przekierowany do rachmistrza telefonicznego, który w imieniu rolnika wprowadzi wszystkie informacje do formularza spisowego.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, że nieprzystąpienie do spisu jednej osoby nie ma większego znaczenia, przypominamy: LICZY SIĘ KAŻDY ROLNIK!

XV sesja Rady Gminy – sesja podatkowa.


Go to Top