Archive for Wrzesień, 2020

Kiedy światłowód?

O projekcie OSE informowaliśmy. Prócz tego, że jest to projekt, który zakłada przyłączenie do szkół szerokopasmowego Internetu, to równie ważna dla nas jest informacja o tym, że wreszcie mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z przyzwoitego przyłącza. Na swojej stronie internetowej firma głosi, że szkoły będą mogły skorzystać z przepustowości 1 Gb/s. Na tej samej stronie próżno szukać informacji nt. podłączenia naszych szkół (Soczewka i Nowy Duninów).

Z nieoficjalnych jednak informacji wiemy, że podłączenie szkoły w Soczewce jest w trakcie realizacji, a szkoła w Nowym Duninowie zostanie podłączona do końca 2020 r.

ug_ose_nask534


O możliwości skorzystania z budowanej sieci przez naszych mieszkańców dowiedzieliśmy się tyle, że będzie taka możliwość w II po łowie 2021 roku.

Jak widać wystąpiły znaczne opóźnienia w realizacji głównych założeń Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, ale dobra perspektywa wciąż jest i samorząd gminy, jak wielu naszych mieszkańców z niecierpliwością czeka na finał budowy nowego światłowodu.

Wg zapewnień przedstawiciela firmy NEXERA, w tym tygodniu będzie on kontaktował się z właścicielami nieruchomości przy drodze krajowej od Soczewki w stronę Nowego Duninowa żeby omówić możliwość przejścia przez ich własności z inwestycją (z wykorzystaniem słupów energetycznych).

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was!

Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych szkół!

Konkurs


Drodzy Rolnicy,

Wasz udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bardzo ważny dla naszej gminy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ilu Was jest, jaka jest Wasza sytuacja i jak możemy Was wspierać. Dlatego bardzo liczymy, że wszyscy możliwie szybko spiszecie swoje gospodarstwa rolne przez samospis internetowy.

Mamy dla Was dodatkową motywację – poprzez liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym możecie zapewnić szkole w Nowym Duninowie i w Soczewce, tj. dzieciom z tych szkół, atrakcyjne nagrody!

Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Zwycięzcą konkursu zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.

Konkurs trwa od 16 września do 16 listopada 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada.

Nagrodą dla zwycięskiej gminy/miasta będzie 50 sztuk zestawów sportowych dla szkół podstawowych oraz atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.

Rolnicy, bardzo na Was liczymy – wystarczy się spisać! Spełnicie swój obowiązek, a przy okazji Wasze dzieci mają szansę na atrakcyjne zestawy do nauki i sportu!

Dziś sprzedaż biletów odwołana

info_autobus534OGŁOSZENIE PKS  GOSTYNIN

Ze względu na uszkodzenie kasy fiskalnej  do sprzedaży biletów  miesięcznych autobusowych  w dniu 29 września 2020r. nie będzie możliwości  sprzedaży biletów.

W związku z powyższym  PKS Gostynin przesuwa  termin sprzedaży biletów na miesiąc październik  w dniach:

30.09.2020r. w godz. 16.00 – 18.00

01.10.2020r. w godz. 16.00 – 18.00

Za utrudnienia  PKS Gostynin  serdecznie przeprasza.


30 września 2020 r.

Co prawda 29 września udało się uruchomić kasę i bilety sprzedawano, ale PKS Gostynin nie odwołuje sprzedaży 1 października. Ci, którym nie uda się dotrzeć dziś, mogą spokojnie zrobić zakup jutro (czwartek).

Jesienne nabory w LGD AKTYWNI RAZEM

Lokalna Grupa Działania AKTYWNI RAZEM w najbliższym czasie ogłosi nabory na realizację operacji w ramach wdrażania inicjatywy LEADER objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014- 2020.

O miejscu i terminie składania wniosków biuro LGD AKTYWNI RAZEM niebawem poinformuje na swojej stronie internetowej pod adresem: www.aktywnirazem.pl

Będą to nabory na operacje:

Przedsięwzięcie 2.1.1 Kowale swego szczęścia

Tworzenie nowych przedsiębiorstw (premie)

Przedsięwzięcie 3.2.1 Nuda? Nie u nas!

Tworzenie nowych przedsiębiorstw turystycznych (premie)

Jeśli mają państwo pomysł na swój własny biznes i pomysł ten wpisuje się w powyższe przedsięwzięcia, warto rozważyć aplikowanie o środki na jego utworzenie.


A to kilka z wielu przedsięwzięć, które samorząd gminy realizował dzięki środkom z PROW w ramach wdrażania inicjatywy LEADER i współpracy z LGD AKTYWNI RAZEM. Pozdrawiamy pracowników biura LGD AKTYWNI RAZEM :)


PROW i LGD - loga

Jak wydać pieniądze?

Mieszkańcy gminy Nowy Duninów mają jeszcze chwilę na podjęcie decyzji w sprawie wydatków w roku 2021 z sołeckich funduszy. Ostanie trzy zebrania mieszkańców, z udziałem wójta nt. Funduszu Sołeckiego zaplanowane są: dziś w sołectwie Karolewo – Nowa Wieś, w najbliższy poniedziałek w sołectwie Brwilno i we wtorek w sołectwie Stary Duninów.

Każde z sołectw dysponuje określonym budżetem. Skoro jesteśmy mieszkańcami, warto mieć wpływ na własne wydatki. Prawda? :)


 


Zdj. autorstwa J.B. Nycka. Przydałyby się nowe :)

Go to Top