Archive for Wrzesień, 2020

Rozkład jazdy

Otrzymaliśmy od przewoźnika zaktualizowany rozkład jazdy. Także rozkład jazdy z Lipianek i do Lipianek.

Kursy Lipianki – Płock odbywają się z przesiadką w Nowym Duninowie.

Są to dwa poranne kursy do Płocka: godz. 6:36 i godz. 10:00 z przystanku przy parku w Nowym Duninowie. Po południu można wrócić do Lipianek z Płocka kursami o godz. 14:50 i godz. 16:10 (z dworca przy ul. Jachowicza) z przesiadką w Nowym Duninowie. Autobusy z Nowego Duninowa do Lipianek odchodzą odpowiednio o godz. 15:37 i o godz. 16:51 (przystanek przy parku.

autobusZałączamy aktualne rozkłady:

Państwa uwagi przekazywane są bezpośrednio do prezesa PKS Gostynin.

Na stronie PKS Gostynin znajdą Państwo instrukcję zakupu biletów przez internet: https://pksgostynin.pl/

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób. 

Spisz się przez telefonNajważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon.

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

Posiedzenie komisji RG i nie tylko

Trwa wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy przed piątkową sesją. W Piątek sesja Rady Gminy zaplanowana jest w większej sali, tym razem Radnych i sołtysów gościć będzie OSP Dzierzązna. Będzie to też okazja zaprezentowania, wcale niebagatelnych osiągnięć drugów strażaków.

Porządek obrad podamy jutro.


W przerwie posiedzenia Komisji Wójt, Przewodniczący Rady i Przewodniczący Komisji RG spotkali się z przedstawicielami Zarządu LKS Wisła Nowy Duninów. omówiono kilka istotnych spraw związanych z realizacją powierzonego Klubowi zadania publicznego z zakresu upowszechniania sportu.

Konsultacje społeczne – linia kolejowa Kutno – Płock – Sierpc

Q57jLWy1WKDRE4OGŁOSZENIE

  1. konsultacji społecznych dotyczących modernizacji linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock – Sierpc

Firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizuje studium wykonalności w ramach projektu pn.: „Modernizacja linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock – Sierpc”.

Projekt ma na celu usprawnienie kolejowego połączenia Kutno – Płock – Sierpc poprzez m.in.: modernizację istniejącej linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock – Sierpc, budowę łącznicy pomiędzy linią kolejową nr 3 i linią kolejową nr 33 oraz linią kolejową nr 18 i linią kolejową nr 33, budowę linii obwodowej miasta Płock dla pociągów towarowych na odcinku Łąck – Płock Trzepowo.

W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej, w celu wyselekcjonowania optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu inwestycji zostanie sporządzona dokumentacja dla dalszych etapów realizacji przedsięwzięcia.

W celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z szeregiem pytań dotyczących realizowanego Projektu. Otrzymane od Państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia.

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii bezpośrednie formy konsultacji zmuszeni jesteśmy zastąpić formą korespondencyjną oraz zdalną z wykorzystaniem możliwości technologicznych. Materiały poglądowe ze szczegółowym opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych wraz z ankietą do wypełniania dostępne są na stronie internetowej pod adresem:

https://idompoland.com/konsultacje/

Ponadto, dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia ankiety za pomocą kwestionariusza on-line, umożliwiamy zapoznanie się z materiałami oraz wypełnieniem ankiety w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Gminy w Sierpcu, Starostwa Powiatowego w Sierpcu, Urzędu Miejskiego w Sierpcu, Urzędu Gminy w Gozdowie, Urzędu Gminy Stara Biała, Urzędu Miasta Płocka, Starostwa Powiatowego w Płocku, Urzędu Gminy Słupno, Urzędu Miasta i Gminy w Gąbinie, Urzędu Gminy Łąck, Urzędu Miasta Gostynina, Urzędu Gminy Gostynin, Starostwa Powiatowego w Gostyninie, Urzędu Gminy Strzelce, Starostwa Powiatowego w Kutnie, Urzędu Miasta Kutno, Urzędu Gminy Kutno, Urzędu Gminy Radzanowo, Urzędu Gminy Nowy Duninów.

Będziemy wdzięczni za odesłanie odpowiedzi na ankiety w przedmiotowej sprawie do dnia 22.09.2020.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

- Tekst ogłoszenia – pobierz plik pdf

Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.

Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

Obowiązek spisowy - grafika na stronę internetową_534

W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w. 1.

Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl

Go to Top