Archive for Lipiec, 2020

Wójt zaprasza do konsultacji

ug_infoWójt Gminy Nowy Duninów zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przygotowania dokumentu pn. „Kompleksowa koncepcja organizacji usług transportowych door-to-door w gminie Nowy Duninów”.
Niniejsze konsultacje mają pomóc gminie Nowy Duninów w przygotowaniu diagnozy potrzeb mieszkańców gminy w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej oraz opracowaniu kompleksowej koncepcji transportu osób z potrzebą wsparcia w tym zakresie.
Projekt ma na celu wprowadzenie nowej jakości usług transportowych w gminie Nowy Duninów, szczególnie na obszarach wiejskich, w których dostęp do placówek zdrowia czy placówek edukacyjnych, kulturalnych, a nawet do zakładów pracy na otwartym rynku jest utrudniony.

Ankieta jest anonimowa i przeznaczona do osób starszych, chorych i mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na: ograniczoną sprawność, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, poruszających się o kulach, niewidomych, słabowidzących i innych. Państwa odpowiedzi pomogą zdefiniować problemy mieszkańców gminy Nowy Duninów w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej oraz stanowić będą podstawę do opracowania diagnozy potrzeb.Usługa transportowa door-to-door oznacza usługę indywidualnego transportu osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmującą pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. Pojęcie indywidualnego transportu obejmuje również sytuacje, w których z transportu korzysta w tym samym czasie – o ile pozwalają na to warunki pojazdu – kilka osób uprawnionych jadąc z jednej wspólnej lokalizacji do wspólnego miejsca docelowego albo jadąc z kilku lokalizacji do wspólnego miejsca docelowego i z powrotem.


Termin i formy przeprowadzenia konsultacji społecznych

Konsultacje rozpoczną się dn. 31 lipca 2020 roku i potrwają do dn. 7 sierpnia 2020 r., przy czym odbywać się będą w formie:

1.    Zbierania ankiet w postaci papierowej. Ankiety mogą być składane w Urzędzie Gminy w Nowym Duninowie, ul. Osiedlowa 1, 09-505 Nowy Duninów w sekretariacie pokój nr 11.

2.    Zbierania ankiet w postaci elektronicznej. Ankiety mogą być przesyłane na adres email ug@nowyduninow.info.pl

Konsultacje zostaną zakończone opracowaniem informacji podsumowującej, która opublikowana zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Nowym Duninowie.
Korespondencja przesłana przed rozpoczęciem i po zakończeniu konsultacji społecznych nie będzie brana pod uwagę jako zajęcie stanowiska w przedmiocie konsultacji. Osoba odpowiedzialna
Osobą odpowiedzialną za koordynację konsultacji społecznych po stronie gminy Nowy Duninów jest Katarzyna Majchrowska tel. 24 261 02 36 wew. 116.
============
Ankieta – pobierz plik pdf lub pobierz plik docx
Pełna treść ogłoszenia o konsultacjach – pobierz plik docx .

Uruchomimy syreny alarmowe

W związku z 76 rocznicą Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe sygnałem ciągłym, emitowanym przez 1 min. W ten sposób oddamy hołd bohaterom poległym w walce za naszą Ojczyznę.


powstanie_warszawskie

Dotacje z powiatu dla OSP

O pożarze Domu Pomocy Społecznej “Nad Jarem” w Nowym Miszewie media informowały szeroko. Było to nie tylko przykre zdarzenie, ale także trudne do opanowania ze względów logistycznych. Przede wszystkim w jednej chwili stało się tragedią dla mieszkających tam podopiecznych. Strażacy z OSP w Nowym Duninowie i OSP Dzierzązna byli w tych dniach z mieszkańcami i opiekunami.

Nadzór nad tą placówką sprawuje Starosta Płocki poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Stąd postanowił podziękować strażakom za ich bezinteresowność, obecność i fachowe wsparcie przy gaszeniu pożaru i później przy zabezpieczaniu pogorzeliska. Jedną z form podziękowania druhom z OSP Nowy Duninów i OSP Dzierzązna jest wsparcie finansowe w kwocie 1000 zł. OSP Nowy Duninów za tę kwotę zakupiła lampę ostrzegawczą LED BPFL 91 do łodzi, którą dysponują. OSP Dzierzązna przeprowadziła remont samochodu specjalnego.

tablica informująca o dotacji ze środkó powiatu płockiego

Kup bilet.

pks_3_534PKS Gostynin zaktualizował informacje dotyczące zakupu biletów. i tak:
Kasa biletów miesięcznych w Gostyninie (dworzec autobusowy przy ul. Zamkowej 17 a w lipcu 2020 r. jest nieczynna (normalnie sprzedaż odbywa się tu w trzy ostatnie dni robocze miesiąca i pierwszy dzień roboczy miesiąca w godz.07:00-15:00).
W lipcu sprzedaż biletów miesięcznych odbywać się będzie przy ul. 18 Stycznia 36 w godz. 08:00-15:00.
===========================
Punkt sprzedaży biletów miesięcznych w Nowym Duninowie (Urząd Gminy) w lipcu br. czynny będzie tylko 31 lipca (piątek) w godz. 16.00 – 18.00. Normalnie sprzedaż w Nowym Duninowie odbywa się w dwa ostatnie dni robocze miesiąca w godz. 16:00-18:00.
===========================
PKS Gostynin informuje podróżnych, że istnieje możliwość zakupu biletów miesięcznych i jednorazowych na stronie internetowej e-podróżnik:
 
Linia 260 Nowa Wieś- Płock Jachowicza 40:
  • Pasażerowie kupujący bilety miesięczne do Płocka od miejscowości Nowa Wieś do miejscowości Brwilno Dolne wybierają na bilecie przystanki: “tam: Popłacin I-Płock Jachowicza 40; powrót:Płock Jachowicza 40-Popłacin I”. Cena biletu normalnego wynosi 110,00 złotych, ulgowego szkolnego 56,10 zł.
  • Pasażerowie kupującybilety miesięczne do Płocka od miejscowości Soczewka do miejscowości Płock Jachowicza 40 wybierają na bilecie przystanki: “tam: Płock Radziwie Wiadukt -Płock Jachowicza 40; powrót :Płock Jachowicza 40-Płock Radziwie Wiadukt”.
    Cena biletu normalnego wynosi 100,00 złotych, ulgowego szkolnego 51,00 złotych.
Bilety jednorazowe:

Pasażerowie kupujący bilety jednorazowe do Płocka od miejscowości: Nowa Wieś do miejscowości Karolewo wybierają na bilecie przystanki:

I STREFA
tam: Nowa Wieś- Popłacin I – cena 6,00 złotych; powrót: Popłacin I-Nowa Wieś – cena 6,00 złotych.
tam: Karolewo- Popłacin I cena 6,00 złotych powrót: Popłacin I- Karolewo cena 6,00 złotych.
II STREFA
Pasażerowie kupujący bilety jednorazowe do Płocka od miejscowości Nowy Duninów do miejscowości Brwilno Dolne wybierają na bilecie przystanki:
tam: Nowy Duninów – Popłacin I cena 5,00 złotych
powrót: Popłacin I-Nowy Duninów cena 5,00 złotych
III STREFA
Pasażerowie kupujący bilety jednorazowe do Płocka od miejscowości Soczewka do miejscowości Płocka Jachowicza 40 wybierają na bilecie przystanki :
tam: Soczewka – Popłacin I cena 4,00 złotych powrót: Popłacin I-Soczewka cena 4,00 złotych
Pasażerowie kupujący bilety po terenie Gminy międzystrefowe wybierają : odpowiednio przystanki.
========================
Pracownik Urzędu Gminy, odpowie na Państwa pytania pod nr tel. 24/2610236 wew. 122.

Wakacje w Soczewce dla wszystkich dzieci.

plakat_plockie_orlyW imieniu organizatora A.S. Zjednoczone Orły Płock oraz Kierownika GOK Pani Katarzyny Ludwiczak zapraszamy dzieci z gminy Nowy Duninów, także spoza gminy, do udziału w zajęciach sportowych. Inauguracja cyklu spotkań w ramach Akademii zaplanowana jest na 3 sierpnia (poniedziałek). Będziemy tego dnia na boisku w Soczewce i będziemy na Was czekali. Jeszcze miesiąc wakacji, który może być najlepiej spędzonym czasem. Do zobaczenia. Dzwońcie Państwo na podane nr telefonów. Pan Dariusz i Pani Kasia podzielą się z wami szczegółami.
==============================
Prosimy o rozważenie możliwości udziału waszych dzieci w zajęciach.

Go to Top