Archive for Czerwiec, 2020

Sprzedaż biletów miesięcznych

information_XMDziś, 30 czerwca 2020 r. sprzedaż biletów miesięcznych w godz. 16.00 – 18.00. Więcej informacji nt. zakupów online po otrzymaniu informacji od przewoźnika

Alarm przeciwpowodziowy w gminach nadwiślańskich

106187722_3093107140756319_5165916850531351017_oZarządzeniem nr 23/2020 z dnia 29 czerwca 2020 r. Starosta Płocki Mariusz Bieniek wprowadził stan alarmu przeciwpowodziowego w gminach nadwiślańskich, w tym w gminie Nowy Duninów. Obowiązuje od dziś do odwołania. Stan wody na Wiśle w gminie Nowy Duninów jest na bieżąco monitorowany. Stany alarmowe zostały przekroczone w Kępie Polskiej i w Wyszogrodzie.

Dziś Starosta Płocki zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym uczestniczył również wójt gminy Nowy Duninów. Szczegóły: http://powiat-plock.pl/wiadomosci/3120-posiedzenie-powiatowego-zespolu-zarzadzania-kryzysowego

Samorządy współpracują

Samorząd województwa mazowieckiego poprzez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zawiaduje drogą wojewódzką nr DW 573, czyli jednym z naszych głównych ciągów komunikacyjnych. Po ostatnim remoncie nawierzchni, korzystanie z drogi jest komfortowe. Został niewielki odcinek do poprawienia. Jego część jest właśnie remontowana. Odzyskany destrukt, w ramach porozumienia, trafił na drogę gminną w Lipiankach.

- Współpraca z zarządcami, zarówno krajowej DK62, jak i wojewódzkiej DW573 od wielu lat układa się bez zarzutu – mówi wójt. – Dzięki temu jesteśmy w stanie optymalnie zadbać o bezpieczeństwo użytkowników tych dróg.  W ty miejscu informujemy, że sprawa, wspólnej z GDDKiA w Warszawie, budowy brakujących odcinków chodnika przy DK62 jest aktualna i procedowana. Budowa ronda w ciągu DK573 w Nowym Duninowie też aktualna.


Na zdjęciach m.in. remont drogi gminnej w Lipiankach wykonany dzięki uprzejmości Samorządu Województwa Mazowieckiego, który nieodpłatnie przekazał samorządowi gminy Nowy Duninów materiał do wbudowania. I tak mamy pół kilometra drogi dobrze wyremontowanej.

Kolejny odcinek drogi gminnej w Lipiankach będzie budowany także z udziałem samorządu województwa mazowieckiego w ramach przedsięwzięcia „Budowa drogi gminnej w m. Lipianki – Etap I”. Zadanie będzie finansowane w połowie przez samorząd gminy i w połowie przez samorząd województwa w ramach budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

- Program ten, jak niejednokrotnie podkreślał Adam Struzik - od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych, bo koncentruje się na wiejskiej infrastrukturze drogowej, na remonty której samorządom lokalnym często brakuje środków.

Umowa z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem został już podpisana. Przed nami procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę i realizacja.

Czego się nie robi dla dzieciaków

26 laptopów za unijne pieniądze dla dzieciaków i nauczycieli

22 maja wójt złożył wniosek o zakup kolejnych 13 laptopów dla uczniów naszych szkół w ramach projektu „Zdalna Szkoła +”. Procedury są na ukończeniu i niebawem sprzęt wart 44953,00 zł zostanie przekazany pani dyrektor SP. Pierwsze 13 sztuk sprzętu, zakupionego w ramach programu „Zdalna Szkoła” za kwotę 44944,03 zł, jakiś czas temu wójt już przekazał. Na pewno się przydały. Co prawda zbliżają się wakacje, ale jesteśmy pewni, że 26 laptopów zakupionych ze środków Unii Europejskiej będzie nieocenionym wsparciem w nauce, w roku szkolnym 2020/2021.

zdalan_szkola_plus_plakat_www

Dzieciaki, życzę Wam udanych wakacji. Uważajcie na siebie i wracajcie do szkoły z uśmiechniętymi buziami – we wrześniu. Do zobaczenia.

Mirosław Krysiak

Go to Top