Archive for Maj, 2020

Czekoladki dla sąsiadki. Czyta Ewa Kowalak

Ups, przepraszamy za spóźnienie. Ewa Kowalak czytała bajkę dziś o godz. 19.00 dla najmłodszych z gminy Nowy Duninów na Youtub’e. Admin ciut przysnął i udostępnia ją dopiero teraz. Jest niedziela. Może dzieci jeszcze nie śpią? Posłuchajcie pani Ewy. Bajkę dla was opowiada fachowo. Wychowała sporo dzieci z wszystkich miejscowości w naszej gminie. Teraz dba o wasze interesy w powiecie, a i tu na miejscu organizuje dla was czas wolny (i nie tylko :)). Prosimy o udostępnienie i … posłuchajcie.
=================
Zadanie nr 6 dla dzieci:
Po dzisiejszej lekturze chciałabym zaprosić Was do stworzenia przepisu na Waszą ulubioną sałatkę. Jeśli mielibyście ochotę zachęcam do jej wykonania i poczęstowania Rodzinki. Przepisy i ewentualne zdjęcia( nieobowiązkowe) wysyłajcie na adres kalud1@poczta.onet.pl

Dla najlepszych kucharzy czekają nagrody!


Przytul mnie – czyta Małgorzata Kuczkowska

Dziś o godzinie 19.00 pani Małgorzata Kuczkowska specjalnie dla najmłodszych. Ulubiona bajka jej dzieci.
Zadanie nr 5 dla dzieci:
Czy nie macie dość już dość siedzenia w domu? Czy nie jest Wam czasem nudno?
Nie przejmujcie się takich osób jest więcej. Dlatego dziś poproszę Was o zaproponowanie ciekawych zajęć dla swoich kolegów i koleżanek aby nie było im nudno. Przysyłajcie propozycje na adres e- mail:kalud1@poczta.onet.pl


Dyrektor szpitala na Winiarach dla dzieci

zapraszamy dziś o godz. 19.00.
Dzieciaki, czas na waszego gościa – Dyrektora Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku Pana Stanisława Kwiatkowskiego. Bywa, że on gości was w szpitalu na Winiarach, dziś jest waszym gościem. Polubił wasz dominowski park i was na pewno też by polubił. Z wójtem Krysiakiem znają się od wielu lat i czasem nawet pracują razem. Posłuchajcie dziś bajki w jego wykonaniu. Starał się bardzo, ale też ciut się denerwował, bo przed taką publicznością nigdy dotąd nie występował (i zaznaczamy – nie przyleciał do Nowego Duninowa na miotle, całkiem zwyczajnie przyjechał samochodem:))

Zadanie nr 4 dla dzieci:
Zapewne wiecie, jak przemieszczają się czarownice, nie tylko te małe, ale i te doświadczone. Zachęcam dziś do wykonania miotły i ozdobienia jej według własnego pomysłu. Materiały do jej wykonania z pewnością znajdziecie podczas spaceru. Koniecznie zróbcie zdjęcie miotły i przyślijcie na adres: kalud1@poczta.onet.pl
P.S. Pamiętajcie żeby nie niszczyć drzew!


Fundusz sołecki w realizacji

Fundusz sołecki 2020 jak najbardziej w realizacji. W załączonym pliku zamieściliśmy zestawienie inicjatyw, które zostały zrealizowane lub prace trwają. Na zdjęciach roboty w ramach funduszu na drodze gminnej w Soczewce, ale także udrożniona i wyremontowana droga „po Górkach” w Brwilnie Dolnym, zagospodarowany skwerek nr II w Soczewce i lipy czekające na zasadzenie przy ul. Wierzbowej w Soczewce. Że lipy? Dlaczego nie. To wspaniałe drzewa, które wśród już rosnących tam wierzb będą się prezentowały wspaniale.


Zestawienie zadań w ramach funduszu sołeckiego – pobierz plik pdf


O godz. 19:00 w czwartek poczyta wam Pani Zosia Garwacka

Tym razem (czwartek o godz. 19.00), dzieciakom poczyta radna i sołtys sołectwa Brwilno – Dolne Soczewka – uśmiechnięta pani Zofia Garwacka. Zapraszamy serdecznie przed komputery, ale … mamy dla Was kolejne zadanie i propozycję udziału w konkursie.

  • Przedwczoraj czytał wójt gminy bajkę o …. ?
    No właśnie, jaką? Było tam coś o bańkach? Zadanie nr 1 - Pani Kasia zaprasza was do samodzielnego zrobienia baniek mydlanych. Zabawę z nimi przy użyciu słomek udokumentujcie zdjęciami. Prześlecie je do Pani Kasi.
  • Wczoraj dziadek Andrzej – Przewodniczący Rady Gminy czytał o ryjówce i jej wspaniałym pamiętniku. Stąd zadanie nr 2 dla was: idźcie w ślady Florki (kto to był? Kto z Was pamięta?) i wykonajcie samodzielnie pamiętnik, któremu później będziecie mogli powierzyć swoje najskrytsze sekrety. Nie potraficie pisać? Nie szkodzi. Możecie w nim rysować, wklejać zebrane podczas spaceru kwiatki i inne ważne dla was rzeczy. Jesteście pomysłowi. Jesteśmy pewni, że tym razem pomysłów też Wam nie zabraknie.

    Skoro konkurs, to i nagrody. Pani Kasia Ludwiczak już się nad nimi głowi. Będą na pewno świetne. Więc wykonujcie zadania z każdego odcinka i dokumentujcie to. Pamiętnik można pokazać Pani Kasi podczas zajęć w GOK (mamy nadzieję, że już niedługo), a zdjęcia i ewentualnie krótkie filmiki przesyłajcie na adres: kalud1@poczta.onet.pl


Go to Top