Archive for Luty, 2020

Ostatki u Seniorów

Ostatni dzień karnawału! To dziś właśnie. Co Państwo planują w związku z powyższym? Emeryci z Koła nr 17 w Nowym Duninowie tak oto zorganizowali sobie ostatkowe popołudnie. Sali, jak zwykle, użyczyła OSP w Nowym Duninowie.
Dziś też legitymacje członkowskie z rąk wójta i Pani Prezes odebrało kilku nowych członków Koła. I tak rozbudowało się nasze duninowskie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów do 39 członków. Odwiedziła ich też Radna Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, która mocno wspiera działania naszych lokalnych organizacji. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy Wam wielu lat w takiej kondycji jak na filmie. Szczególne słowa uznania dla najstarszych członków, prawie 90-letnich. Jak widać taniec to najlepsza i najprzyjemniejsza forma usprawniania


Woda w stanie surowym niezdatna do celów spożywczych.

ug_wykrzyknikWażna informacja dla mieszkańców Duninowa Dużego i Lipianek:

Po przeprowadzeniu badań kontrolnych wody z wodociągu gminnego stwierdzono nieznaczne przekroczenia norm. W związku z powyższym prosimy nie stosować surowej wody do celów spożywczych. Woda z wodociągu gminnego w Duninowie Dużym i Lipiankach nadaje się do spożycia wyłącznie po przegotowaniu.
Prosimy o udostępnienie i w miarę możliwości poinformowanie sąsiadów.
W tej chwili zostały już podjęte działania zmierzające do przywrócenia zdatności wody. Czekamy na wyniki powtórnych badań kontrolnych. Będziemy Państwa informowali.

Poprawione rozkłady jazdy autobusów

rozklad_jazdy_300O piątkowym spotkaniu wójta z Prezesem PKS Gostynin informowaliśmy. Wszystkie Państwa uwagi, które przyjął pracownik Urzędu Gminy zostały omówione. Wójt zaproponował powtórzenie tego typu spotkań raz w miesiącu. To najlepszy sposób na omówienie ewentualnych zmian w funkcjonowaniu 13 kursów autobusu. Na co dzień monitorowane będą przejazdy, szczególnie w popołudniowych godzinach.

W nowym rozkładzie jazdy najważniejszą zmianą jest zmiana kursów ze szkolnych na kursujące w dni robocze. Publikujemy 2 rozkłady jazdy. Jeden od 10 lutego do 23 lutego włącznie, drugi obowiązujący od 24 lutego.

Rozkład jazdy Płock – Soczewka – Nowy Duninów – Nowa Wieś obowiązujący od 10 lutego 2020 r. do 23 lutego 2020 r. – pobierz plik.

Rozkład jazdy Płock – Soczewka – Nowy Duninów – Nowa Wieś obowiązujący od 24 lutego 2020 r. – pobierz plik


PKS Gostynin przekazał też do publicznej wiadomości zmiany dotyczące harmonogramu sprzedaży biletów miesięcznych:


Dworzec PKS w Gostyninie ul. Zamkowa 17a

  • trzy ostatnie dni robocze miesiąca
  • pierwszy dzień roboczy miesiąca

Godziny: 7:00 – 15:00

W pozostałe dni sprzedaż na bazie PKS w Gostyninie, ul. 18 Stycznia 36


Urząd Gminy Nowy Duninów

  • dwa ostatnie dni robocze miesiąca

Godziny: 16:00 – 18:00

 

Fotoradarów nie będzie

O bezpieczeństwie na drodze krajowej nr 62, która stanowi nasz główny szlak komunikacyjny, mówimy często. Informowaliśmy m.in. o licznych prośbach wystosowanych przez wójta do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, także na prośbę Radnego Pana Krzysztofa Olewnika, o instalację fotoradarów. Odpowiedź była jednoznaczna (ostatnia z początku lutego 2020 r.): po kolejnej ocenie zasadności instalacji urządzeń w Nowym Duninowie i Popłacinie, z uwzględnieniem danych z Wojewódzkiej Komendy Policji z s. w Radomiu, „nie ma konieczności instalacji stacjonarnych urządzeń rejestrujących”.

Z pomocą, po raz kolejny zresztą, przyszła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Wstępne rozmowy z przedstawicielami Zarządcy DK62 już za nami. Z ostatniego spotkania wójt przywiózł takie oto informacje:

  • W Nowym Duninowie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna „na żądanie”;
  • W Popłacinie na zakręcie zostanie zainstalowane oznakowanie poziome i pionowe, które wg. przedstawiciela GDDKiA, znacznie poprawi bezpieczeństwo;
  • Na całym odcinku DK62 na terenie gminy będzie obowiązywało ograniczenie prędkości;
  • W Soczewce na zakręcie (granica z Brwilnem Dolnym) zostaną wprowadzone nowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo.

Wszystkie te rozwiązania wiążą się z przeprowadzeniem procedury zmiany organizacji ruchu, więc na pewno „od ręki” nie da się tego zrobić, ale z nieoficjalnych doniesień wynika, że zmiany w Popłacinie zostaną wprowadzone w I półroczu br., kolejne sukcesywnie do końca 2020 roku.

W ostatni piątek lutego (28.02.2020r.) wójt ma umówione spotkanie w Warszawie z dyr. Leszkiem Sekulskim w sprawie budowy brakujących chodników przy drodze krajowej, które przypomnijmy, będziemy finansowali wspólnie: GDDKiA w Warszawie oraz samorząd gminy Nowy Duninów. Warto też wspomnieć o tym, że dzięki współpracy z przedstawicielami tej instytucji powstanie, choć w zmienionym przebiegu, ścieżka rowerowa z Płocka do Soczewki.

Nowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo to jedno, fakt przedstawiony w grudniowym piśmie z Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, pozostaje niestety faktem: kierujący pojazdami nie zawsze stosują się do obowiązujących limitów prędkości i wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną wypadków. Apelujemy: noga z gazu!

 

„Z Tumskiego Wzgórza” widać też Lipianki.

To już 13 edycja Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”. W poprzednich latach nominowane były m.in. Regaty Żeglarskie w nowym Duninowie, Orlik w Nowym Duninowie, Rajd Gwiaździsty, Odrestaurowany park zabytkowy w Nowym Duninowie, Place Zabaw w Soczewce i w Nowym Duninowie. W tym roku Nominację Kapituły w kategorii „Na Ziemi Płockiej otrzymała inicjatywa, którą nazwano:  „Powstanie świetlicy wiejskiej w Lipiankach”. My opisywaliśmy to w roku 2018 jako „Drugie życie szkoły w Lipiankach” (http://nowyduninow.info.pl/?p=7918) i nic nie przesadziliśmy. Jeśli ktoś uczył się w tej szkole lub odprowadzał tylko swoje dzieci :), na pewno dobrze pamięta budynek szkoły. Dziś, choć obie organizacje: OSP Lipianki i „Nasze Lipianki” wciąż jeszcze pracują nad tym żeby było tam „jak w niebie”, standard podwyższył się znacznie, a zapowiada się naprawdę bajecznie.

Wójt, Radni, Rada Sołecka też nie szczędzą wsparcia. Także samorząd powiatu płockiego i województwa mazowieckiego umieścił tu swoje „cegiełki”.

Z takim wsparciem strażakom z Lipianek i członkom Stowarzyszenia „Nasze Lipianki” łatwiej znieść ciężar i ogrom pracy, jaką tam włożyli. Pamiętać przy tym trzeba, że nie dla siebie osobiście, czy wyłącznie swoich członków, ale dla społeczności wsi Lipianki i Duninów Duży. Pozostało tu także miejsce dla członków wspólnoty parafialnej (Parafia Duninów), która spotyka się i spotykać będzie podczas niedzielnych mszy oraz innych grup, które wyrażą potrzebę okazjonalnego wykorzystania sal świetlicowych.

„8. Powstanie świetlicy wiejskiej w Lipiankach. Dawny budynek szkoły wspólnymi siłami wyremontowali strażacy z OSP Lipianki oraz Stowarzyszenie „Nasze Lipianki”. Budynek przekazał organizacjom samorząd gminy Nowy Duninów. Dzięki determinacji mieszkańców powstało wyjątkowe miejsce, które służy lokalnej społeczności. Nominowani: wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, prezes OSP Lipianki Krzysztof Keplin, prezes Stowarzyszenia „Nasze Lipianki” – Marzena Nowacka.”

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści NPZ.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).”

Podano za: https://tp.com.pl/artykul/wydarzenie-roku-2019/922324

Teraz wszystko zależy od nas, tj. czy ta inicjatywa wygra plebiscyt w swojej kategorii i czy OSP Lipianki oraz „Nasze Lipianki” odbiorą cenne nagrody. Walczymy oczywiście o I miejsce w Plebiscycie więc nie oszczędzajmy na SMS-ach. Kto może niech śle. Rodzina w tym wypadku też się przyda :)


Go to Top