Archive for Sierpień, 2019

Trening nordic walking – zapraszamy.

Dla tych którzy pytali o trening Nordic Walking mamy dobrą wiadomość – Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Duninowie zaprasza na taki właśnie trening z bardzo miłym instruktorem NORDICK WALKING.
Spotkanie odbędzie się 04.09.2019 r (środa) o godz. 19.00
START: przystanek PKS w NOWYM DUNINOWIE
Tel. kontaktowy 506 613 534


Ważne – stypendia

  • 300_sp_duninow_027_2019_04_10_org_kmWnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2019/2020 należy składać od 1 do 15 września 2019 r.
  • w przypadków słuchaczy kolegiów – do 15 października 2019 r
  • w przypadku uczniów i słuchaczy szkół, w których zajęcia dydaktyczno – wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym, powszednim dniu lutego – do dnia 15 lutego 2020 r.
  • Szczegóły i Biuletynie Informacji Publicznej – wejdź do Bip-u

Dożynki Powiatu Płockiego – wspomnienie

Podczas tegorocznych dożynek Powiatu Płockiego, które odbyły się u naszych sąsiadów zza Wisły (w Brudzeniu Dużym) gmina Nowy Duninów reprezentowana była przez mocną delegację. Na filmie słyszycie Państwo opis naszego wieńca dożynkowego, który stanął wśród innych wieńców z gmin powiatu. Wykonała go Zofia Garwacka, a z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że przy współudziale rodziny. Ten sam wieniec będzie eksponowany podczas jutrzejszego Duninowskiego Święta Plonów.


Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Komunikat Powiatowego Inspektora Weterynarii w Płocku – związany z awarią kolektora ściekowego w Warszawie - pobierz plik pdf

Jak się mają nasze inwestycje?

Jakiś czas temu informowaliśmy o zakupie 800 ton materiału do remontu dróg gminnych. Został wbudowany, ale remonty trwają. W ubiegłym tygodniu zakończono remont drogi do Środonia. To wyjątkowa inicjatywa realizowana w partnerstwie publiczno – prywatnym z 50% udziałem obu stron. Kolejne remonty prowadzone były z Funduszu Sołeckiego. I tak np. sołectwo Popłacin wyremontowało drogę w Jastrząbku, a sołectwo Brwilno drogę gminną w tej miejscowości. Także sołectwo Brwilno Dolne –  Soczewka swój fundusz przeznaczyło na drogę. Z budżetu gminy w Brwilnie Dolnym wójt udrożnił drogę „po górkach”.

We wtorek odebrano też inwestycję w Karolewie. Kolejny odcinek wybudowanej drogi (szczegóły dostępne w Bip), dofinansowanej ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W Nowym Duninowie także trwały remonty, w tym remont ul. Parcelowej. Tu dobra wiadomość. Złożony przez wójta wniosek o dofinansowanie budowy dalszego odcinka tej ulicy powrócił z listy rezerwowej. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy wiadomość z biura Marszałka Adama Struzika o możliwości zrealizowania zadania jeszcze w tym roku.Tegoroczny sezon letni obfitował w wydarzenia mniejsze i większe, organizowane przez samorząd i inne podmioty. Te tematy zdominowały ostatnio serwisy na naszych stronach. Nie mniej działo się w inwestycjach. Prócz dróg, w bieżących sprawach mamy budowę Pumptraca, w przygotowaniu wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego odcinka kanalizacji w Karolewie i Nowej Wsi w ramach PROW 2014 -2020. Budowa siłowni zewnętrznej w Nowym Duninowie też powróciła.

Ogródek Turystyczny w Nowym Duninowie oddany, zadania finansowane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Sołectw w realizacji lub ukończone.

Za chwilę rozpocznie się budowa świetlicy w Woli Brwileńskiej. Montaż finansowy jest dość bogaty. Na początek budżet gminy, Fundusz Sołecki i Marszałek z MIAS-em.

Na dniach powinna też stanąć altanka turystyczna przy szkole i boisku w Soczewce, a w budynku szkoły powinna pojawić się ekipa budowlana, która rozpocznie adaptację pomieszczeń z przeznaczeniem na Klub Seniora, finansowanego w ramach programu SENIOR+.

Jeśli mowa o remontach – trwa wymiana okien w bloku przy ul. Słonecznej w Nowym Duninowie. Czekamy też na ekipę budowlaną, która zajmie się  schodami wejściowymi.

I wracamy do kalendarza wydarzeń: w najbliższą sobotę w Nowym Duninowie zapraszamy na „Duninowskie Święto Plonów”, a tydzień później na Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do zobaczenia.


Go to Top