Archive for Luty, 2019

Jak będzie wyglądał port w Nowym Duninowie?

fal_rzgw_wyjazd_534
Taka oto ekipa: Wójt oraz przedstawiciele Gks Fala: Andrzej Szymborski, Włodzimierz Kalwasiński i jednocześnie przedstawiciel Rady Gminy w osobie Wlodzimierza Romańskiego, odbyła dziś spotkanie z przedstawicielem RZGW w Warszawie Zlewnia Włocławek.
O ich pomysłach na zagospodarowanie portu w Nowym Duninowie będziemy na pewno mówili dużo, to co już zrobili możecie zobaczyć odwiedzając port.
O efektach dzisiejszych rozmów z Dyrektorem Zlewni we Włocławku za wcześnie mówić, ale “klimat jest dobry” – mówi wójt. To bardzo dobra wiadomość.

Kup Skodę Octavię.

O zakupie nowego samochodu służbowego informowaliśmy. Teraz czas na sprzedaż Skody Octavia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Cena wywoławcza 6 tys. zł (wadium 500 zł).

Numery telefonów oraz szczegóły podane zostały w ogłoszeniu:

 

RG. 2613.1.2019.KP

OGŁOSZENIE

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu służbowego Skoda Octavia – nr rej. WPL99SK. rok produkcji 2007.

powiązane dokumenty:

  1. Ogłoszenie o sprzedaży – pobierz plik pdf

Maszt w Soczewce.

maszt_soczewka_300Pytacie Państwo o budowę masztu telefonii komórkowej w Soczewce. Otóż samorząd gminy w żaden sposób nie uczestniczy w tej inwestycji. Inwestorem, wg danych na tablicy informacyjnej jest firma EmiTel. Wg nieoficjalnych jeszcze informacji – na maszcie będzie nadajnik firmy Orange.

Na obecnym etapie trudno mówić o tym, czy zasięg telefonii komórkowej poprawi się w Soczewce i najbliższej okolicy. Czekamy na to wszyscy od dłuższego czasu. Wójt wystąpił do inwestora z prośbą o spotkanie. Chciałby uzyskać kilka informacji, także o ewentualnych planach w tym zakresie poza Soczewką.

Wiosenne naprawy dróg.

13_02_10_534Zima prawie jak wiosna, więc można planować pierwsze wiosenne naprawy gruntowych dróg gminnych. Wg. informacji uzyskanych od Wójta plan naprawy dróg jest przygotowany, a procedury zakupu kruszywa do wbudowania na ukończeniu. Niestety termin uruchomienia napraw, ze względu na warunki pogodowe, trochę się przesunie w czasie. Pierwsze prace, o ile nie będzie padało i mróz się nie nasili, rozpoczną się w następnym tygodniu. O lokalnych utrudnieniach związanych naprawami dróg, postaramy się informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Regaty 13 lipca

Dacia Duster zastąpiła wysłużoną Skodę Octavię.

Skoda kupiona była 26 marca 2007 r. Wtedy zastąpiła mocno zużytego Poloneza. Po prawie 12 latach i tysiącach kilometrów jeżdżonych po drogach gminnych i nie tylko, zostanie sprzedana. Od wczoraj samochodem służbowym Urzędu Gminy, z którego korzystać będzie także GOPS, a czasem GOK i uczniowie Szkoły Podstawowej, jest Dacia Duster. Zakupiona została za kwotę 61.600,00 zł.

Ile kosztują odpady i dlaczego.

ug_infohttps://ugnowyduninow.bip.org.pl/?tree=466,Aktualno%C5%9Bci – pod tym linkiem lub klikając w zakładkę ODPADY na naszej stronie, zamieściliśmy szczegółowe wyjaśnienie dotyczące odbioru odpadów z naszych posesji i kosztów tej operacji.

Tak wysoka podwyżka opłat za odbiór odpadów nie jest “widzi mi się” samorządu gminy i na pewno, nikt z Radnych, a tym bardziej Wójt Gminy, nie są z tego zadowoleni. Nie jesteśmy też wyjątkiem. Te samorządy, które są już po przetargach, odnotowują podobny wzrost cen.

Stan wody na Wiśle

ug_infoStan wody w Wiśle na terenie gminy Nowy Duninów pozostaje na niskim poziomie. Sytuacja monitorowana jest na bieżąco przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. O każdej zmianie będziemy informowali.

Go to Top