Archive for Styczeń, 2019

Praca w Urzędzie

ug_mk534Kto z Was chciałby pracować w Urzędzie Gminy?

Wójt Mirosław Krysiak zatrudni pracownika biurowego. Zakres obowiązków obejmuje m.in. księgowość budżetową oraz rozliczanie podatku VAT. Jest to praca w trybie zastępstwa.

W sprawie zatrudnienia prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Stawicką Sekretarz Gminy, nr tel. 512372511 lub 24/2610236 wew. 103

Ferie!

Jutrzejszy piątek (25 styczeń 2019 r.) to początek zasłużonych ferii zimowych. Pogoda robi się ciekawa. Na razie tylko mrozi, ale podobno śnieg też będzie.

W sobotę natomiast, o godz. 14.00 Babcie i Dziadkowie spotkają się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie żeby oklaskiwać swoje wnuczki i wnuków, a może nawet wystąpić z nimi na parkiecie.

Od poniedziałku GOK zaprasza do siebie. I tak:

28 – 011.2019 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie:

  • 29.01.2019 – kręgielnia
  • 31.01.2019 – lodowisko

04 – 08.01.2019 r. zajęcia w Soczewce:

W programie m.in.: poznanie obyczajów Meksyku

  • zabawy dzieci meksykańskich
  • zajęcia plastyczne

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00 – 13.00. Chętnych prosimy o zapisy na zajęcia pod nr tel. 506 613 534.

W czasie ferii zaplanowana jest również wycieczka do Warszawy. W programie:

  • sala zabaw (m.in. labirynty, przeciskacze, podwieszane suwadła, zjeżdżalnia imitująca Wodospad Niagara)
  • gokarty
  • zwiedzanie portu lotniczego im. F. Chopina

Senior dziś

Takie małe spotkanie noworoczne i … Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy z Koła Emerytów w Nowym Duninowie, jak widać i słychać, mają się świetnie. Dziś na ich prośbę wójt wręczył legitymację członkowską Seniorce Zofii (Zofiówka w tym roku będzie jeszcze bogatsza), a seniorzy wręczyli wójtowi – najświeższemu dziadkowi, akcesoria uspakajające wnuka – grzechotkę, a Pani Jagoda Korneszczuk, szefowa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku – smoczek. Zaawansowani dziadkowie wiedzą, a świeży dziadek dowie się niebawem, że są to przedmioty wyjątkowo przydatne :) Pozdrawiamy Duninowskie Koło Emerytów i Rencistów i życzymy im dużo zdrówka.


Chodniki przy krajówce i ścieżka rowerowa aktualne.

Budowa chodnika Stary Duninów – Nowy Duninów, uzupełnienia chodników przy drodze krajowej oraz budowa ścieżki rowerowej w wersji alternatywnej do planowanej wcześniej po wale przeciwpowodziowym, pozostają aktualne. Aktualne jest też porozumienie z Generalną Dyrekcją dotyczące partnerstwa w tym zakresie. Przypomnieć warto, że tylko wspólne przystąpienie do zadania dawało szansę na jego realizację, tak jak kiedyś budowa chodników.

krajowa_arch_534W miniony poniedziałek wójt spotkał się z Dyrektorem Leszkiem Sekulskim z GDDKiA w Warszawie żeby uzgodnić kolejne etapy projektowania. Finansowanie inwestycji? Montaż dość prosty, ale wymagający współpracy: z naszego budżetu wykonamy projekt, GDDKiA sfinansuje wykonanie.

Jeśli idzie o ścieżkę rowerową Płock – Soczewka –  Bieżące rozwiązanie powstało jako alternatywa do projektu ścieżki po wale przeciwpowodziowym. Od strony Płocka będzie przebiegała przy DK 62, następnie przy drodze powiatowej.

Podsumowując, prace projektowe posuwają się do przodu.  Termin wykonania, zgodnie z zapisami w porozumieniu – rok 2023. To duże zadanie i kosztowne.

Babcia i Dziadek

Fim nagrany dwa lata temu podczas spotkania uczniów szkoły w Nowym Duninowie z Babciami i Dziadkami. W tym roku także seniorzy rodów otrzymali zaproszenie do Soczewki i Nowego Duninowa. Do zobaczenia :)


Go to Top