Archive for Październik, 2018

Przerwy w dostawie wody.

karolewo_534_102018223_2017_11_06_org_kmInformujemy, że w dniu 25 października 2018 r. (czwartek) w Karolewie i Nowej Wsi w godz. 8:00 – 11:00  nastąpi przerwa w dostawie wody. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Port w Nowym Duninowie

Inicjatywy społeczne w dzisiejszym świecie – ogólnie nie są w modzie. Prawidłowość ta nie dotyczy jednak naszej gminy. Są u nas tacy, w działaniach których trudno doszukać się jakiegokolwiek interesu poza satysfakcją, że zrobiło się coś pożytecznego. Trudno uwierzyć? Mało, zarażają swoim zapałem sąsiadów i przyjaciół.
———-
Tym razem sprawa dotyczy portu w Nowym Duninowie. Jeszcze rok temu cypel, choć przyznać należy, że zawsze było to miejsce bardzo atrakcyjne pod względem krajoznawczym, wymagał uporządkowania. W tym roku miejsce to zmieniło się diametralnie.
Z inicjatywą wyszedł jeden z członków stowarzyszenia Fala Nowy Duninów. Do pana Włodka K. przyłączyła się grupa zapaleńców, wsparł ich wójt i efekt mogliśmy podziwiać już latem tego roku. Ławki i stoły, mini latarnia rzeczna, stylowe lampy nad wodą. Pięknie się zrobiło i bezpieczniej w okolicach portu w Nowym Duninowie.

Z cypla już w sezonie korzystali chętnie wodniacy, kursanci Klub Żeglarski HALS z Gostynina, turyści i spacerowicze. Na tym jednak nie koniec. W minioną sobotę admin dotarł do portu. Tam zastał silną ekipę. Nie tylko członków Klubu Gks Fala, ale także przedstawicieli samorządu gminnego, czyli wójta i przewodniczącego Rady Gminy i powiatowego, tj. Ewa Kowalak. Mocno pracowali nad ustawianiem słupów i montowaniem lin zabezpieczających nad wodą (niedawno były tu zarośla). No, może poza panią Ewą, która kibicowała i zadeklarowała w inicjatywę wkład finansowy. Okazało się, że Pan Włodek K. wrócił znad polskiego morza i postanowił przenieść pewne elementy zagospodarowania terenu w naszą duninowską przestrzeń.
Nie będziemy dalej opisywać stanu na dziś. Wystarczy powiedzieć, że stojąc w wejściu na „plac regatowy” widać przepływające po Zalewie żaglówki. Już nie trzeba będzie „szukać” żagli podczas Regat. Piknikując przed sceną będziemy obserwowali zmagania żeglarzy na wodzie.

Takie grupy inicjatywne, to wcale nie rzadkość w naszej gminie – mówi wójt. Jeśli tylko wiem o przedsięwzięciach przez nie organizowanych, staram się je wspierać. Jeśli nie finansowo, to osobiście brać udział w projekcie. Jestem dumny z każdego, kto ma dobry pomysł i nie kończy na koncepcji, ale stara się przekonać do niego innych i razem go realizować. To chyba najcenniejsze projekty, bo Wasze i Wasze wykonanie.”

Przypominamy, teren był i jest ogólnodostępny.

Wójt zatrudni na staż.

ug_mk300Poszukujemy chętnych do podjęcia stażu w Urzędzie Gminy na stanowisku pomoc administracyjna. Wymagania: wykształcenie średnie ogólne lub wyższe (administracja, prawo, ekonomia). Szczegółowych informacji udzieli Państwu sekretarz gminy Pani Katarzyna Stawicka pod nr tel. 24/2610236 lub 512372511.

Zapraszamy do nas.

Mój Nauczyciel

Skatepark c.d.

„Budowa skateparku przy Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie gm. Nowy Duninów” – zadanie po przetargu, do którego zgłosiła się jedna firma, tj. TECHRAMPS Piotr Nowak, ul. Organki 5, 31-990 Kraków z ofertą 244 893,00 zł (185 608, 00 zł dofinansuje Marszałek Województwa Mazowieckiego w ramach autorskiego programu wsparcia bazy sportowej na Mazowszu – MIWIS).

Wykonawca w terenie już był. O podpisaniu umowy i wejściu ekipy budowlanej będziemy informowali..

Bank ramp, funbox z poręczą łamaną oraz grindboxem łamanym  itp. Dla przeciętnego 40 – latka brzmi obco i strasznie, ale dla naszych dzieciaków już niekoniecznie. To nazwy elementów, które znajdą się w duninowskim skateparku.

Drodzy rodzice, czekają Was zakupy i doposażenie pociech.

Słoneczna 2 – okna do wymiany.

Sprostowanie: okna zostaną wymienione w 10 mieszkaniach, nie 10 okien jak podaliśmy. Za pomyłkę admin gorąco przeprasza.


Umowa na budowę ul. Parcelowej w Nowym Duninowie podpisana.

Wójt podpisał też umowę na wymianę stolarki okiennej w budynku komunalnym przy ul. Słonecznej w Nowym Duninowie. W tym roku wymienione zostaną 23 szt okien w 10 mieszkaniach za kwotę prawie 35 tys. zł. Kolejny etap zostanie zrealizowany w przyszłym roku.


Ostatnia sesja VII kadencji.

22 września 2018 r. odbyła się XXX sesja Rady Gminy Nowy Duninów – najprawdopodobniej ostatnia w VII kadencji Rady.

Porządek obrad specjalnie nie różnił się od zwykłych sesji. Sprawozdania z działalności przedstawiły jednostki organizacyjne podległe gminie. Rada podjęła kilka uchwał, w tym dot. zmian w budżecie i zabezpieczeniem dodatkowych środków na budowę ul. Parcelowej w Nowym Duninowie. Warto wspomnieć, że było to pierwsze posiedzenie dla nowej Sołtys sołectwa Popłacin Pani Wioletty Myczki. Witamy. Koniec obrad zdominowały podziękowania i pożegnania.

M.in. pod adresem Radnych i wójta od kierowników placówek kulturalno – oświatowych i Radnej Rady Powiatu Płockiego Ewy Kowalak.

„To był dobry czas dla gminy Nowy Duninów i nie tylko w obszarze inwestycji – mówi wójt. Wiele zmieniło się też w relacjach między mieszkańcami. W dużej mierze to zasługa naszych organizacji pozarządowych, które działają w kilku naszych miejscowościach, a które także szeroko współpracowały z samorządem i radami sołeckimi. Póki jest zaangażowanie mieszkańców w sprawy gminy, póty będziemy iść jedną drogą i do jednego celu. To ważne, bo gmina Nowy Duninów to nie samorząd, nie tylko miejsce, ale mieszkańcy. Dziękuję wszystkim Państwu w imieniu swoim i kolegów Radnych za kolejne, wspólne 4 lata.”


Budowa Parcelowej aktualna

Czas na dobre informacje dla mieszkańców ulicy Parcelowej w Nowym Duninowie, ale zanim o nich powiemy, krótkie przypomnienie:

W 2017 roku wójt złożył wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego do dofinansowanie Budowy drogi gminnej w m. Nowy Duninów ul. Parcelowa Etap I. Trochę trwało zanim otrzymaliśmy odpowiedź, ale w lipcu 2018 wójt mógł ogłosić przetarg i ogłosił. Ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych otrzymaliśmy dofinansowanie kwocie 100 tys. zł.

Do przetargu stanęła jedna firma, której oferta mocno przewyższała wysokość kosztorysu. Drugi przetarg sytuacji specjalnie nie poprawił. Jako jedyna wystartowała ta sama firma – Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych S. A. ul. Krośniewicka 5 09-500 Gostynin z ofertą na kwotę brutto 410.162,48 zł. I znów brakowało środków w budżecie gminy.

Spotkania z Komitetem Budowy Drogi, Radnymi i jest decyzja. W poniedziałek 8 października wójt podpisze umowę z wykonawcą. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada 2018.

parcelowa_534_0222_2017_09_27_org_kmWykonana zostanie przebudowa drogi na odcinku 250 mb. Planowany do realizacji zakres rzeczowy obejmuje: podbudowa z kruszywa łamanego oraz nawierzchnia z mieszanki mineralno-bitumicznej szerokości 3,5m przepusty pod skrzyżowaniami, wykopanie rowu odwadniającego, pobocza z mieszanki kamiennej, oznakowanie pionowe.

O wejściu wykonawcy na plac budowy będziemy informowali. W czasie robót zostanie uruchomiony objazd. Szczegóły podamy niebawem.

Jeszcze jedna prośba do właścicieli nieruchomości położonych przy ul. Parcelowej w Nowym Duninowie. Ci wszyscy z Państwa, którzy planują włączenie się do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej niech rozważą wykonanie inwestycji przed budową drogi. Po wykonaniu prac mogą pojawić się trudności z wykonaniem przyłączenia. O szczegółach poinformują Państwa pracownicy Urzędu Gminy w Nowym Duninowie (ul. Osiedlowa 1) pod nr telefonu: 24/2610236 wew. 110 – Kierownik ref. RG K. Piłatowicz.

Go to Top