Archive for Sierpień, 2018

Dożynki Powiatu Płockiego

Dożynki 2018 Plakat DRUKok

Jarmark Duninowskie Święto Plonów

Zaczynamy o godz. 14.30. Następnie: dobre, albo jeszcze lepsze jadło, świetne napitki i dużo strawy dla ducha. Przy okazji możemy zrobić coś dla kogoś, czyli dla Patryka. Jak tu nie iść w sobotę do portu w Nowym Duninowie. No, może niekoniecznie iść. Można przyjechać.
Program:
godz. 14.30 – Plenerowa Msza Święta dziękczynna.
godz. 15.40 – Powitanie gości i wystąpienia okolicznościowe.
godz. 16.00 – Prezentacja sołectw i stowarzyszeń z terenu gminy Nowy Duninów.
ok. godz. 17.00 – Rozstrzygnięcie konkursu „Najsmaczniejsza potrawa z darów lasu i Wisły”
od godz.17.00 – Degustacje przysmaków i produktów regionalnych na stoiskach sołeckich i stowarzyszeń z terenu gminy Nowy Duninów oraz dożynkowa grochówka dla wszystkich gości.
od godz. 17.15 – „Serce Gminy dla Patryka” – akcja charytatywna, w tym: parada quadów, licytacje, mecz piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów, występy i koncerty solistów i zespołów muzycznych, koncert orkiestry dętej.
godz. 20.00 – 2.00 – Zabawa taneczna z zespołem AWANGARDA.
ok. godz. 21.15 – „Światełko dla Patryka”.


plakat_jarmark_2018_534

Turniej siatkówki – zagraj!

Zgłoś swoją drużynę do Turnieju:

ZGŁOŚ DRUŻYNĘ:
tel. : 512 897 607
FB: @gminanowyduninow
e-mail: promocja@nowyduninow.info.pl


 

Ruszają bezpłatne szczepienia

Serce Gminy dla Patryka

Sesja Rady Gminy

sesja_sierpien2018_534Trwają obrady sesji Rady Gminy zwołanej na wniosek Wójta. Sesja odbywa się poza ustalonym terminarzem, bo jest kilka pilnych spraw wymagających uwagi naszych Radnych. Wójt dziś przedstawił projekty uchwał m.in. w sprawach: zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej i uchwale Budżetowej na rok 2018 oraz dotyczących maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu i odstępstw od zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jest też projekt zmiany uchwały dot. współfinansowania drogi powiatowej do Grodzisk.

 

Strażacy zapraszają

plakat_zawody_osp2018_534Strażacy zapraszają

Uwaga hodowcy pszczół !031_2018_06_20_org_km534


zdj. Teresa Milczarska i Zofia Jaskuła odznaczone Medalem “Zasłużony dla Powiatu Płockiego”.

Jarmark Duninowskie Święto Plonów.

1 września, godz. 14.30. Port w Nowym Duninowie. Jarmark Duninowskie Święto Plonów.
Zanim jednak spotkamy się na Jarmarku, zbieramy nakrętki (https://www.ekologia.pl/srodowisko/ochrona-srodowiska/nakretki-butelek-pet-masowa-akcja-spoleczna,11973.html). Można je przekazać do sołtysa lub przynieść 1 września na Jarmark. Jest to część akcji “Serce gminy dla Patryka”, którą przeprowadzą członkowie GKS “Fala” Nowy Duninów podczas Jarmarku. Chodzi o naszego mieszkańca, Patryka Ciesielskiego, który potrzebuje nowego wózka. Może uda się choć jego część sfinansować z nieprzydatnych nam już nakrętek?
Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom i znajomym. Zapraszamy 1 września do portu.VIII Gminny Turniej Sołectw

… za nami.

A było tak: GALERIA ZDJĘĆ – WEJDŹ I BAW SIĘ DOBRZE

W 2010 roku po raz pierwszy w gminie Nowy Duninów zorganizowano Gminny Turniej Sołectw pod patronatem wójta gminy. Inicjatorką była Ewa Kowalak. Turniej wpisał się w kalendarz imprez gminnych i powiatowych.

28 lipca odbyła się jego VIII edycja. Ewa Kowalak, mimo że nie jest już Radną Rady Gminy, a Radną Rady Powiatu Płockiego wciąż pozostaje główną sprawczynią. Wspierają ją radni gminy, ale także wójt gminy Mirosław Krysiak, Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek, poseł Piotr Zgorzelski oraz liczni sponsorzy.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 9 z 13 sołectw, tj.: Nowy Duninów, Stary Duniów, Trzcianno – Jeżewo, Karolewo – Nowa Wieś, Wola Brwileńska, Kamion – Grodziska, Lipianki Brwilno Dolne – Soczewka oraz Dzierzązna . Jak co roku zabawa była przednia. Kibice, którzy licznie stawili się na stadion w Nowym Duninowie, nie mogli narzekać na brak wrażeń. Wśród nich, obok wójta gminy zasiedli zaproszeni goście. M.in. Minister Janusz Onyszkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, Henryk Kamiński oraz zaprzyjaźnieni sołtysi – członkowie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Płockiego. Każdy miał swoich faworytów.


Tradycyjnie startowały 7 osobowe drużyny pod wodzą swoich sołtysów w 6 konkurencjach.

Pierwszą był przejazd taczkami, zwanymi powozem, z pasażerem, czyli sołtysem, który obowiązkowo korzystał z parasola chroniącego przed słońcem. Było szybko i z humorem. Drugie zadanie wymagało co prawda siły, ale już po pierwszym starcie okazało się, że niezbędna jest odpowiednia technika. Toczenie beli siana po torze proste nie było, bo tor wąski, a bela ogromna. Po kolejnym zadaniu – liczeniu groszy na czas, stało się jasnym, że zabawa zabawą, ale dobrze byłoby zdobyć puchar posła Piotra Zgorzelskiego. Do następnej konkurencji włączyli się ochoczo kibice, bo przecież „śpiewać każdy może”. Zanim jednak publiczność zaśpiewała z drużyną, zawodnicy musieli odgadnąć jaką melodię „mruczy” ich lider. Łatwo nie było. Tu zaczęto już skrupulatnie liczyć punkty. Co prawda organizatorzy wciąż przypominali, że to przecież zabawa, ale wiadomo, wygrać z sąsiadami warto by było.Dość długo przebiegała konkurencja z użyciem wędki. Cóż, ta dyscyplina od zawsze wymagała cierpliwości.

Następne zadanie wymagało nie tylko szybkości, ale i precyzji. Przelewanie wody z wanny do wiaderka sołtysa nie obyło się bez mokrych podkoszulków. Przy panującym tego dnia upale przydało się to zawodnikom. Zimna woda nie pomogła na gorącą rywalizację. Zawodnicy dopingowani przez swoich kibiców punkty liczyli razem z sędziami. Na wyniki wszyscy czekali już w porcie przy dobrym jadle z duninowskim Kołem Emerytów, gośćmi i artystami. Żelaznym punktem „Sołtysiady” jest występ zaprzyjaźnionych „Grzybowianek”. Tym razem jednak przedłużył się ciut występem solistki, młodej Grzybowianki – Dominiki Kobierackiej. Nie mniej emocjonujące były występy pozostałych solistek, także mieszkanek gminy Nowy Duninów.


Tradycyjnie, Sołtysiadę uświetnili swą obecnością motocykliści. Ich parada, tak liczna jak efektowna, niezmiennie wzbudza wielkie zainteresowanie.

Mimo, że Gminny Turniej Sołectw w Nowym Duninowie, to przede wszystkim zabawa, warto wspomnieć o wynikach i lokatach: I tak:

III miejsce w VIII edycji Turnieju zajęło sołectwo Lipianki. W zastępstwie sołtysa drużynę poprowadziła Jolanta Salamądra.

II miejsce zdobyło sołectwo KarolewoNowa Wieś z sołtysem Wojciechem Kijkiem.

I miejsce, po zaciętej rywalizacji, wywalczyło sołectwo Nowy Duninów. Puchar Piotra Zgorzelskiego dla zwycięzcy Turnieju z rąk wójta odebrała sołtys Teresa Michalska. “Zdobycie pucharu – mówi pani sołtys z Nowego Duninowa, to sprawa prestiżu, ale najważniejsza pozostaje dobra zabawa i to, że możemy się spotkać w takim gronie”.

Piknik sołecki trwał prawie do świtu. Organizatorzy gorąco dziękują zawodnikom, gościom oraz lokalnym stowarzyszeniom i sponsorom, bez których nie byłoby VIII Gminnego Turnieju Sołectw w Nowym Duninowie.

Remonty dróg

Skatepark w Nowym Duninowie

Dziś wójt gminy Nowy Duninów podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego na budowę skateparku przy Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie. Wartość kosztorysowa inwestycji 253 015,00 zł. Z tego 185 608, 00 zł to dofinansowanie w ramach autorskiego programu wsparcia bazy sportowej na Mazowszu – MIWIS.


Rowerem przez Pojezierze Gostynińskie

Piknik w Lipiankach

Go to Top