Archive for Czerwiec, 2018

Regaty Żeglarskie 2018

Już 14 lipca, tj. za dwa tygodnie spotykamy się o godz. 10.00 w porcie po raz dwudziesty trzeci. To jest dopiero wynik. Wielu z Was zdążyło w tym czasie założyć rodziny, a nawet wychować dzieci i doczekać wnuków. To są dopiero wspomnienia. Macie zdjęcia z pierwszych edycji Regat? Wysyłajcie na FB lub pocztą elektroniczną: promocja@nowyduninow.info.pl. Będziemy razem wspominać.

W tym roku gra zespół CLASSIC.

A teraz kilka informacji dla żeglarzy i nie tylko.


Uwaga rolnicy!

ug_infoRolnicy poszkodowani w wyniku suszy rolniczej mają mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach. Termin składania wniosków: do 16 lipca 2018 roku, w pok. nr 7 Urzędu Gminy w Nowym Duninowie.

W zgłoszeniu należy podać wszystkie uprawy występujące w gospodarstwie rolnym, niezależnie od stopnia zniszczenia, aby ogólny areał zasiewu był zgodny z wnioskiem składanym do ARiMR o dopłaty w 2018 roku. Ponadto rolnicy posiadający hodowlę muszą wpisać ilość sprzedanych zwierząt z 3 ostatnich lat.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowanie szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji. Warunkiem sporządzenia przez Komisję protokołu z szacowania strat w uprawach jest złożenie przez rolnika wniosku w odpowiednim terminie. Na podstawie wniosku oraz wizyty w terenie wypełniony zostanie protokół.

Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy w Nowym Duninowie , pok. nr 7, czynny w godzinach pracy urzędu Pn, Wt, Cz. Pt. 7.00-1500 i Śr. 900-1700, u sołtysa lub:

Utrudnienia na Pl. Strażackim

Posiedzenie Zarządu Gminnego OSP RP

Program posiedzenia przewidywał zaledwie kilka punktów, ale okazuje się bardzo istotnych dla druhów. Mówiono m.in. o potrzebie szkoleń podstawowych, bez ukończenia których strażacy nie mogą wyjeżdżać do akcji. Każda z naszych OSP zgłosiła potrzeby w tym zakresie. Jak wynika jednak z informacji przekazanej przez Naczelnika Wydziału Operacyjnego PSP w Płocku mł. bryg. Artura Czachowskiego sytuacja prosta nie jest, ponieważ zapotrzebowanie w tym zakresie zgłasza prawie każda ze 116 OSP w powiecie płockim (z tego 23 OSP funkcjonują w ramach KSRG).

“Wyposażenie strażaków od wielu lat jest uzupełniane. Duże zasługi w tym zakresie ma samorząd województwa mazowieckiego. Jest to istotna pomoc szczególnie dla jednostek, które nie działają w ramach KSRG, a jest ich 93 w naszym powiecie – mówi wójt. Ostatnie zmiany dot. finansowania działalności OSP ograniczyły znacznie możliwości pozyskania środków na działalność strażaków ochotników. Stąd inicjatywa Starosty płockiego Mariusza Bieńka oraz rady powiatu płockiego. W tym roku ruszyła II edycja programu pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania” dofinansowanego ze środków powiatu płockiego. Wszystkie nasze jednostki otrzymały wsparcie. Dziś oficjalnie, w imieniu Starosty Płockiego, wręczyłem strażakom symboliczne czeki na kwotę 5 tys. W imieniu zaś Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika przekazałem druhom strażakom sprzęt. Warto przy tym wspomnieć, że OSP Lipianki otrzymała wsparcie z budżetu samorządu województwa mazowieckiego w kwocie 23.742,00 na remont dachu i stolarki drzwiowej w strażnicy. OSP Dzierzązna natomiast swoją strażnicę wyremontuje ze środków unijnych”.

Gratulacje przyjął od wszystkich zgromadzonych druh Piotr Kelman, który 22 czerwca odebrał z rąk wojewody mazowieckiego Brązowy Krzyż zasługi. Druh Piotr wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Duninowie 16 kwietnia 1972 roku. Pełnił kolejno następujące funkcje: strażak, dowódca sekcji, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, a od 1992 r. pełni funkcję skarbnika.

Minutą ciszy uczczony pamięć druha Jana Jabłońskiego (https://www.facebook.com/ospnowyduninow/posts/1745021728912526)Tradycyjnie podczas strażackich spotkań druhowie świętują swoje imieniny. Dziś życzenia i kwiaty przyjmowała Magdalena oraz druhowie o imieniu: Zbigniew, Piotr i Paweł. Przyłączamy się do życzeń kolegów strażaków – wszystkiego najlepszego.

Zakończenie roku szkolnego w Soczewce.

Absolwenci PG w Nowym Duninowie

Żeglarskie półkolonie w Nowym Duninowie.

Klub Żeglarski Hals organizuje żeglarskie półkolonie dla dzieciaków 13 – 17 lat w Nowym Duninowie.

Piszcie ug@nowyduninow.info.pl.

Zgłoszenia do jutra (poniedziałek 25 czerwca).

Dzieci z SP w Nowym Duninowie otrzymały informacje, ale nikt się nie zgłosił. Nie ma chętnych?


Co słychać ?

System wczesnego ostrzegania działa.

Off road po drogach gminy Nowy Duninów

XII Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej za nami

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Absolutorium dla wójta jednogłośnie

Podczas dzisiejszej sesji Radni Gminy jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe za rok 2017 i także samo jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 r. Budżet 2017 r w zakresie dochodów został wykonany w 100%, w zakresie wydatków w 99,9%.


 

IV Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

Emocje sportowe i dobra zabawa.Tenis stołowy w wykonaniu uczestników IV Gminnego Turnieju tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Wójt gminy objął imprezę honorowym patronatem.

Wójt Gminy, przewodniczący Rady Gminy i przede wszystkim GKS Fala zapraszają w niedzielę o godz. 14.00 do SP w Nowym Duninowie.


Weekend z wędkarzami

Przez dwa dni gościć będziemy wędkarzy, którzy wystartują w XII Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich. W sobotę (16 czerwca) Już od godz. 7.00 w Soczewce nad jeziorem, a następnego dnia w Nowym Duninowie na boisku przy ul. Włocławskiej. Chcecie zobaczyć jak przeprowadza się trójbój spinningowy? To najlepsza okazja.


Jeśli chcecie wiedzieć więcej warto zajrzeć na stronę Okręgu Mazowieckiego – organizatora imprezy: Więcej: https://ompzw.pl/news/komunikat-nr-2-xii-okregowa-olimpiada-mlodziezy-w-sportach-wedkarskich


Zapraszamy wędkarzy i wędkarzy obserwatorów :).

 


Go to Top