Archive for Maj, 2018

Poszerzamy ofertę dla rodzin

Przy szkole w Nowym Duninowie powstaje kompleks sportowo – rekreacyjny. Wójt w ramach kilku projektów i różnych źródeł dofinansowania zmontował prawdziwe centrum sportowo – rekreacyjne.Ogłoszenie

37 rocznica śmierci patrona szkoły.

Imię Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego nadano Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie i Publicznemu Gimnazjum w 100 rocznicę jego urodzin. Stosowna uchwała została podjęta przez Radę Gminy 17 maja 2001 r.

Był to wyraz nie tylko uznania dla Osoby i Dzieła Kardynała, ale przede wszystkim zachęta do zgłębiania dziedzictwa Wielkiego Polaka, który wywarł ogromny wpływ na losy naszego narodu.
Społeczność szkolna na co dzień pamięta a swoim patronie, a w dni szczególnie odbywają się apele szkolne, podczas których uczniowie przypominają jego dziedzictwo.

Taki szczególny dzień jest dziś – 37 rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. I to dziś, podczas uroczystego apelu złożono kwiaty pod obeliskiem patrona. W imieniu samorządu gminy uczyniła to sekretarz gminy Katarzyna Stawicka.


Życzę Wam takich mieszkańców

V Rodzinny Rajd Rowerowy

Słoneczka dla rodziców

Śpiewamy dla Mamy i Taty

Walc dla Mamy

Ty jesteś mą mamą…

“Trzeba zawsze słuchać mamy”

Kochani rodzice

1 czerwca Urząd Gminy nieczynny.

ug_infoInformujemy, że 1 czerwca 2018 r. (piątek) Urząd Gminy w Nowym Duninowie będzie nieczynny.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i życzymy miłego weekendu.

Telefon kontaktowy do pracownika Urzędy Stanu Cywilnego oraz Ewidencji Ludności: 512 372 521.

 

102 urodziny Pani Barbary

001_2018_05_24_350Honorata Barbara Dominik – Pani Basia,  urodziła się 20 maja 1916 roku w Woli Brwileńskiej jako dziesiąte – dziecko w rodzinie państwa Rumińskich. W wieku 22 lat wyszła za mąż za Zygmunta Dominika. Rok później wybuchła II Wojna Światowa i musieli się rozstać na długie lata. Pan Zygmunt walczył  na froncie, następnie trafił do niewoli.

To były trudne czasy, ale udało się przetrwać. Po wojnie oboje małżonkowie wrócili do Woli Brwileńskiej. Ciężko pracowali w gospodarstwie. Pani Basia prowadziła dom i wychowywała dzieci. Mąż dorabiał m.in. w płockiej stoczni, w lesie, w Kółku Rolniczym i GS w Nowym Duninowie.

W 2005 roku, w wieku 89 lat, zmarł Pan Zygmunt. Ich małżeństwo trwało 67 lata, to ponad pół wieku wspólnych przeżyć, radości i smutków. Jest co wspominać.

Dziś Pani Basia wciąż mieszka w Woli Brwileńskiej z synem Tomaszem i synową Zofią. Po sąsiedzku mieszka też córka Irena. Pani Basia ceni sobie tę bliskość, ale mówi, że tęskni za tymi, których już nie ma. Tymi, którzy tak jak ona, pamiętają wspólne lata dzieciństwa i młodości. Mimo to, wciąż ciepło się uśmiecha i tym uśmiechem wita swoich gości. Nie inaczej było dziś. Pani Basia serdecznie przywitała delegację z Urzędu Gminy. Wójt tradycyjnie wręczył jubilatce list gratulacyjny, bukiet kwiatów i upominek. Tym razem jednak dołączył wspólne zdjęcie ze 101 urodzin.

Pani Barbaro, za wójtem gminy życzymy Pani wielu lat w dobrym zdrowiu, serdecznej bliskości rodziny i przyjaciół. Niech się Pani uśmiecha tak jak dziś, bo to najwyraźniej recepta na długie, dobre życie.Będzie skatepark.


skatepark_534

19 maja w Dzierząznie.

Go to Top