Archive for Kwiecień, 2018

Już jutro. II Cross Duathlon. Leśne Wydmy.Najaktywniejsze sołectwo

Regaty Żeglarskie – 14 lipiec.

orgIMG_2108_tn_534


Trwają przygotowania do Regat Żeglarskich w Nowym Duninowie o trzy puchary: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Płockiego i Wójta Gminy Nowy Duninów. Zespół Regatowy pracuje na pełnych obrotach.
Po wyścigach na Zalewie też będzie się działo. Trwają rozmowy ws. zorganizowania koncertu zespołu Classic.

Nowy Duninów – Płock – Nowy Duninów

Co słychać?

LKS rozpoczyna rundę wiosenną

14 kwiecień (sobota) godz. 13.30 i godz. 16.30

Junior WISŁA & UNIA IŁÓW 13.30

SENIOR WISŁA & KASZTELANA BIAŁE Błoto 16.30

Zapraszamy na boisko przy ul. Włocławskiej.


Nasze Lipianki zapraszają

Zjemy coś nad jeziorem?

IMG_1347_1_534

W okresie letnim  nad jeziorem Soczewka dobrze byłoby zjeść i wypić schłodzony napój. Może lody? Czekamy na zakończenie procedur związanych z dotacją od Marszałka Województwa na zagospodarowanie plaży w Soczewce. Jeszcze w tym roku powinien powstać tu niewielki plac zabaw. Teren będzie ogrodzony, powstanie utwardzony plac pod gastronomię.

Planowane jest zatrudnienie ratowników. Badania wody także zostaną wykonane.

Jeśli jest ktoś zainteresowany współpracą w zakresie uruchomienia nad jeziorem Soczewka sezonowego punktu gastronomicznego prosimy o kontakt z wójtem gminy Nowy Duninów Mirosławem Krysiakiem. Prosimy dzwonić do Urzędu Gminy pod nr tel. 24 261 02 36 w godzinach pracy urzędu lub wysłać ofertę pocztą elektroniczną a adres: ug@nowyduninow.info.pl. 

Praca dla ratowników

Wójt gminy Nowy Duninów zatrudni 2 ratowników wodnych w okresie od 1 lipca do 30 lipca. W tym okresie planowane jest utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na bazie jeziora Soczewka.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem Urzędu Gminy Katarzyną Majchrowską (512 372 522 i 24 261 0236 wew. 116) lub przesłanie oferty na adres: ug@nowyduninow.info.pl

jezioro_socz_534

eWniosekPlus

DZIEŃ OTWARTY W BIURACH POWIATOWYCH AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

- eWniosekPlus -

12  KWIETNIA OD 7:30 DO 18:00

ARiMR zaprasza do Biura Powiatowego ARiMR w Płocku, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 35 09-407 Płock

Remonty dróg.

Wiosna niczym lato i bardzo dobrze. Szczególnie jeśli idzie o gruntowe drogi. Są jednak miejsca, gdzie mimo słońca i wiatru wciąż nie jest dobrze. Szczególnie dotyczy to terenów bagnistych, podmokłych i dodatkowo zalesionych, jak chociażby droga do Jeżewa. W ostatnich dniach udało się uruchomić równiarkę. Dziś wójt, po objeździe części dróg gminnych zdecydował, że materiał, który w tym tygodniu dotrze do nas, w pierwszej kolejności będzie wbudowany właśnie na drodze do Jeżewa. Dalej na pozostałych odcinkach dróg.


jezewo_04_2018_534zdj. Droga Trzcianno – Jeżewo. Naprawa rozpoczęta. 09.04.2018 r.

 

Turystyka i ochrona bioróżnorodności w parze.

„Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego” – o tym projekcie, dofinansowanym w 80% w ramach RPO WM na lata 2014 – 2020 pisaliśmy niedawno.

Beneficjentem projektu jest Powiat Płocki. To co w ramach projektu zainstalowano w naszej gminie, to efekt współpracy samorządów gminy i powiatu.

Trafiły do gminy Nowy Duninów rowery turystyczne i luneta do punktu widokowego w porcie. Ustawiono też tablice informacyjne dot. projektu i szlaku południowego z Nowego Duninowa do Płocka (nowa przeprawa mostowa). Uzupełnieniem jest aplikacja mobilna na smartfony i tablety, która znacznie ułatwi poruszanie się po szlakach.

Więcej o projekcie i zagospodarowaniu turystycznym gminy Nowy Duninów będziemy mówić podczas Regat Żeglarskich w Nowym Duninowie 14 lipca.

W najbliższy weekend rowerzyści mogą zboczyć ciut ze szlaku do zabytkowego parku w Nowym Duninowie i urządzić mały postój w sąsiedztwie pałacyku myśliwskiego. Zamontowane ławki ze stołem przydadzą się na pewno. Przydałby się w pobliżu Hotspot, prawda? To przed nami.

Zapraszamy do parku w Nowym Duninowie. Pogoda w sam raz na spacer lub wycieczkę rowerem. Przy okazji możecie zapoznać się z zasadami poruszania się po szlaku rowerowym.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź:


 

OSP i Nasze Lipianki pod wspólnym dachem.

Ruszamy w teren.

orlikCiepło. Zamiast wiosny mamy lato, ale lepsze 20 stopni na plusie niż 1 na minusie.

Razem ze słońcem wielkie poruszenie w garażach, piwnicach i temu podobnych, bo rowery czas przygotować do trasy. Pierwsze już pojawiły się na naszych drogach, a będzie ich coraz więcej.

Na dzisiejszym spotkaniu wójta z kierownikami referatów tematem dominującym, obok prowadzonych inwestycji i przygotowywanych wniosków o dofinansowanie, były porządki terenów ogólnie dostępnych i drogi właśnie. Zanim zostanie wbudowany zakupiony na drogi materiał, wójt do końca tygodnia chce poprawić, jeśli nie wszystkie to większość, dróg gruntowych. Synoptycy deszczu nie zapowiadają więc to dobry moment na uruchomienie np. równiarki.

Dla tych, którzy chcą skorzystać z boisk przy szkołach w Nowym Duninowie i Soczewce przypominamy numery telefonów do opiekunów:

Nowy Duninów – Włodzimierz Romański, tel. 502 844 633

Soczewka – Marcin Kruszewski, te. 607 539 506

Pod koniec maja spotykamy się na rowerowym Rajdzie Rodzinnym.

 

Gmina Nowy Duninów 2004 – 2018

To tylko maleńka część naszego archiwum. W wakacyjnym wydaniu “Z Życia Naszej Gminy” będzie 18 miejscowości.


Go to Top