Archive for Styczeń, 2018

Weź udział w badaniu GUS

kalendarium-statystyka534

Pies do adopcji

IMG_20180125_111749_53423 stycznia strażacy z OSP Nowy Duninów w okolicy Brwilna wyłowili z bagien psa, a OSP Dzierzązna przewiozła go do Nowego Duninowa pod opiekę pracowników Urzędu Gminy. Jest to suczka, która wśród internautów stała się bardzo popularna i o której informowały ogólnopolskie media. Zainteresowanie pieskiem jest ogromne (https://www.facebook.com/ospnowyduninow/posts/1586976064717094). Stąd Wójt Gminy Mirosław Krysiak zwraca się z prośbą do Państwa o rozważenie adopcji psa.

W tej chwili jest on pod opieką weterynarza.

Osoby zainteresowane adopcją psa prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 24/ 261 02 36 wew .113 lub 512 372 517. Pracownik prowadzący sprawę – Anna Chojnacka.

 

Drugie życie szkoły w Lipiankach

W grudniu 2015 roku Rada Gminy, po konsultacjach z mieszkańcami, podjęła uchwałę o likwidacji Szkoły Filialnej w Lipiankach. W ostatnim roku jej funkcjonowania naukę pobierało tu 10 uczniów.

Obecnie w imieniu wójta obiektem zarządza Dyrektor ZSZ p. E. Romańska. To dość kłopotliwa sytuacja i obciążająca organizacyjnie ZSZ. Przy tym sporadyczne wykorzystywanie pomieszczeń prowadzi do zniszczeń i coraz kosztowniejszych napraw. Rozwiązaniem mogła być sprzedaż obiektu, ale od roku zainteresowanie kupnem jest żadne.

Wójt wystąpił z nową propozycją.

„Sprzedaje się raz – mówi wójt. Jeśli pozostawimy obiekt we własności gminy możemy skorzystać więcej.  Wciąż byłoby to centrum kulturalne, z szerszą ofertą niż obecnie. Utworzone niedawno na gminnej działce (wspólnymi siłami samorządu powiatu, gminy i lokalnej społeczności) boisko sportowe bezpośrednio, sąsiadując z pozostałymi obiektami, wpisuje się idealnie w całość koncepcji: przekazania w użyczenie OSP Lipianki i Stowarzyszeniu „Nasze Lipianki” obiektów z przeznaczeniem na świetlicę wiejską.”

Wczoraj Wójt zorganizował kolejne spotkanie w tej sprawie, na którym obecni byli przedstawiciele Rady Gminy, Dyrektor ZSZ w Nowym Duninowie pani E. Romańska, przedstawiciele sołectw Lipianki i Duninów Duży, OSP Lipianki i Stowarzyszenia „Nasze Lipianki”.

Jak zapowiada wójt, obiekt musi pozostać ogólnodostępny. Obok celów statutowych obu organizacji będą się tam odbywały różne inne spotkania. Także społeczność parafii Duninów będzie mogła wykorzystywać obiekt na dotychczasowych zasadach.

”Pierwsze kroki zostały poczynione i ten najważniejszy – porozumienie – mówi wójt. Osiągnięcie kompromisu może nie jest łatwe, ale to jedyna w tej chwili szansa na drugie życie „szkoły w Lipiankach”.

Pies czeka na właściciela.

Dzięki Pawłowi Podleśnemu – strażakowi z OSP Dzierzązna udało się przewieźć psa do Nowego Duninowa. Nakarmiony czeka na swoich właścicieli.
Prosimy o kontakt z pracownikiem UG pod nr. tel. 501 579 142 lub jutro 24/ 261 02 36.


 

Rusza program darmowych szczepień.

szczepienieW grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że wójt i nasz lokalny lekarz rodzinny Pani Katarzyna Urbańska przygotowali program profilaktyki zdrowotnej, który zakładał bezpłatne szczepienia przeciw przeciw meningokokom serogrupy C dla dzieci w wieku od 12 do 23 m-ca życia oraz przeciw grypie dla osób w wieku 65+.

Zakładano, że szczepienia przeciwko meningokokom będą realizowane od stycznia do grudnia 2018r., natomiast szczepienia przeciwko grypie przed sezonem grypowym, tj. od czerwca do listopada 2018r.

Wójt rozstrzygnął postępowanie konkursowe i podpisał umowy na realizację w 2018r. wspomnianego programu pn. “Program profilaktycznych szczepień dzieci zamieszkałych na terenie gminy Nowy Duninów przeciw meningokokom serogrupy C w latach 2018 – 2020„.

Od teraz  mieszkańcy gminy Nowy Duninów mogą zgłaszać się do przychodni:

  1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Radziwie” Wanda Pociej – Siera, 09-401 Płock, ul. Popłacińska 42 (tel. 24/ 268 50 83)
  2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Rodzina” Katarzyna Urbańska, 09-505 Nowy Duninów, ul. Długa 2 (tel. 24/ 261 02 60)

w celu ustalenia terminu szczepienia przeciw meningokokom serogrupy C.

Warto przypomnieć, że meningokoki to bakterie wywołujące groźne zakażenia inwazyjne, określane jako inwazyjna choroba meningokokowa (IChM), która może przebiegać jako posocznica (sepsa), czyli zakażenie krwi i/lub zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych. U niemowląt i małych dzieci choroba może mieć piorunujący przebieg, prowadzący w ciągu kilku godzin do zgonu.

Szczepienia stanowią najlepszy sposób zapobiegania inwazyjnej chorobie meningokokowej.

Więcej informacji:

http://nowyduninow.info.pl/?s=szczepienia

NZOZ “Rodzina


zdj. Katarzyna Urbańska

Go to Top