Archive for Październik, 2017

“Fala” liderem

“Z młodzieżą o niepodległości”

logotypy_534
Gra terenowa pod taką nazwą jest jednym z zadań projektu “Zaktywizuj seniora” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury  w Nowym Duninowie z siedzibą w Soczewce wraz z grupą seniorów z Nowego Duninowa.
Projekt sfinansowany został w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej  Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce  i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej “Młodzi Razem”. Gra zorganizowana zostanie w przeddzień Święta Niepodległości – 10.11.2017r.
Uczestnikami gry będzie młodzież ze Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie.

Cele gry:
– zdobywanie informacji na temat historii Nowego Duninowa,
– nauka nowych umiejętności,
– rozwój kreatywnego myślenia,
– integracja społeczeństwa,
– zwrócenie uwagi na wyjątkowość lokalnego dziedzictwa.
– aktywizacja seniorów do działań na rzecz społeczeństwa.

OZE-energetyczne drzewo i nie tylko

Ławnicy – nabór uzupełniający.

Ogłoszenie w sprawie naboru uzupełniającego kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Płocku na kadencję 2016 – 2019

 

praca w ZGRP

ZgrpWAŻNE

Dotyczy naboru na wolne stanowisko młodszego referenta ds. windykacji – ogłoszenie nr 8/2017 z dnia 18.10.2017 roku

 

BIURO ZWIĄZKU GMIN REGIONU PŁOCKIEGO INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z FAKTEM, IŻ W DNIU 2 LISTOPADA 2017 ROKU  (CZWARTEK) BIURO ZWIĄZKU GMIN REGIONU PŁOCKIEGO JEST NIECZYNNE TERMIN NA ZŁOŻENIE OFERT NA STANOWISKO MŁODSZEGO REFERENTA DS. WINDYKACJI GO ZOSTAJE PRZESUNIĘTY DO DNIA  3 LISTOPADA 2017 ROKU.

Więcej informacji: http://zgrp.pl

 

Co słychać?

- Na drodze do Grodzisk rozpoczęły się prace. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
– Wolontariusze podpisali dziś porozumienia na kolejny rok. Jest 15 nowych członków Klubu. Pierwsze ich zadanie to uporządkowanie grobów.
– Rusza Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Mieszkańców, którzy osiągnęli słuszny wiek lat 50 zapraszamy do studiowania.


Czekamy na Państwa zgłoszenia.

utw2017_534

“Wisła” Duninów liderem

GDDKiA w gminie Nowy Duninów

 


Zadania związane z bezpieczeństwem na drodze krajowej nie są łatwe do prowadzenia. Stąd tak częste wizyty przedstawicieli GDDKiA w terenie. Stąd też dbałość samorządu gminy Nowy Duninów o dobrą współpracę z zarządcą drogi. Dziś odbyło się kolejne spotkanie robocze, na którym omawiano m.in. możliwość poprawy bezpieczeństwa w okolicach zjazdu do Dzierzązny oraz odwodnienia drogi krajowej w Nowym Duninowie.

XXXVI Bieg Soczewka za nami.

Pogoda dopisała, uczestnicy także. Fotorelację z tegorocznego biegu przygotowało StudioAP. Wyniki dostępne są na stronie: http://wyniki.datasport.pl/results2332/. Na marginesie – świetnie opracowane.

Pozdrawiamy wszystkich współorganizatorów, ale szczególne pozdrowienia kierujemy do wszystkich, którzy 30 września startowali w biegu.

Czekamy na obiecany przez Pana Przemysława Giżyńskiego album – kronikę z biegów. To także nasza historia. Od 2008 roku zawodnicy ścigają się wokół jeziora Soczewka.

Zapraszamy na stronę TKKF Płock: http://tkkfplock.pl/ lub https://www.facebook.com/PlockieTowarzystwoKrzewieniaKulturyFizycznej/


powiat – gmina -lasy

Wspólna inwestycja powiatu płockiego – gminy Nowy Duninów i Lasów Państwowych zbliża się do etapu realizacji.

Mowa o “Przebudowie wraz z rozbudową odcinka drogi powiatowej nr 2970W Nowy Duninów – Grodziska – granica województwa“. Wg. projektu długość przebudowywanej drogi to 3933 mb, nawierzchnia z kruszywa łamanego, szerokość drogi od 3,5 do 5 m. Wykonane zostaną również zjazdy indywidualne na posesje o szerokości min. 3,0m oraz zjazdy publiczne o szerokości min. 5,0m.

Niebawem zostanie zakończona procedura przetargowa. Jeszcze w tym roku zadanie zostanie zakończone.

Serce dla Szymka

Wyłączenia prądu

ug_infoEnerga operator prowadzi prace remontowe na terenie gminy. W związku z powyższym w dniu dzisiejszym (16.10.2017) w ogdz. 8.00 – 9.00 oraz 16.00 – 17.00 nastąpią wyłączenia prądu w Kamionie, Karolewie, Grodziskach i Nowym Duninowie.

Pogłębiarki w okolicach Duninowa.

Jak informuje RZGW Inspektorat we Włocławku od dziś (16 październik) do 15 listopada br. w okolicach Nowego Duninowa będą pracowały pogłębiarki. Niezbędne jest pogłębienie samego wejścia do portu w Nowym Duninowie. Zabieg ten znacznie poprawi bezpieczne poruszanie się lodołamaczy.

To także dobra wiadomość dla turystów wodniaków, którzy korzystają z portu w Nowym Duninowie.

OSP Soczewka ?

osp_soczewka534

Go to Top