Archive for Sierpień, 2017

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

plakat_zawody_osp_534

Spacer po Woli Brwileńskiej

Z kijkami, bez kijków, może być na rowerze – Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej zaprasza w piątek (1 września) o godz. 17.00 na spacer i poczęstunek.

kijki_sierpien

Duninowskie Święto Plonów i Darów Wisły.

W okolicznych gminach trwają dożynki. W naszej gminie aktywnych gospodarstw rolnych niewiele, więc Wójt zaproponował  zorganizowanie święta plonów „wszelakich”, także tych które zbieramy w lesie i na wodzie. Dwa lata temu odbyło się podobne wydarzenie nazwane wówczas „Jarmarkiem Duninowskie Dary Lasu”. Wtedy trochę zapomnieliśmy o jeziorze Soczewka i Wiśle, a to przecież na brzegach tych zbiorników mieszka nas najwięcej i z nich żyjemy. I tak 26 sierpnia w porcie w Nowym Duninowie zamiast na pożegnaniu lata widzieliśmy się na „Duninowskim Święcie Plonów i Darów Wisły”. Wójt zaprosił do organizacji tej imprezy nie tylko sołtysów i organizacje pozarządowe, ale również Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mariusza Bieńka Starostę Płockiego, którzy zaproszenie przyjęli i wsparli mocno organizację tego wydarzenia.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną, którą odprawiało dwóch księży – proboszcz parafii Duninów ks. Adam Łach oraz proboszcz parafii Soczewka ks. Marek Kardasz. Kazanie wygłosił ks. Adam Łach, który znakomicie odniósł się do formuły Duninowskiego Święta Plonów i Darów Wisły nawiązując do pisma świętego.

Był wieniec dożynkowy wykonany przez panią Zofię Garwacką sołtys sołectwa Soczewka – Brwilno Dolne. W dożynkowym koszu prócz chleba znalazła się ryba i kiełbasy z dziczyzny – symbole tego, czym obdarza nas Wisła i las. Wszystko poświęcił ks. Adam.

W scenariuszu sobotniej uroczystości znalazła się m.in. prezentacja sołectw i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Nowy Duninów. Zaprezentowało się dwanaście z trzynastu sołectw. Zabrakło tym razem Dzierzązny. Prezentowały się również wszystkie stowarzyszenia: Fala Nowy Duninów, Klub Wolontariusza, Koło Emerytów i Rencistów z Nowego Duninowa, Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej, „Nasze Lipianki” i „Wisła” Nowy Duninów.

Nikt z sołtysów i prezesów na scenę nie wyszedł sam. Wsparcia udzielili im m.in. członkowie Rad Sołeckich i członkowie stowarzyszeń. Każdy z nich prezentował się na swój sposób. Jedni „śpiewająco’, inni wierszem, jeszcze inni prozą. Byli i tacy, którzy przedstawili się przy pomocy liczb. Prezentacje nagraliśmy i ich próbki sukcesywnie umieszczamy w internecie.

Wójt odczytał listy do mieszkańców gminy Nowy Duninów od Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Starosty Płockiego.

Wręczając podziękowania sołtysom i przedstawicielom organizacji pozarządowych podkreślał ich osobiste zaangażowanie w rozwój lokalnych więzi społecznych, także zaangażowanie coraz większej grupy naszych mieszkańców w sprawy publiczne.

„… w imieniu własnym, jako Wójt Gminy Nowy Duninów i jej mieszkaniec oraz w imieniu kolegów samorządowców składam serdecznie podziękowania (…) za wielkie zaangażowanie i entuzjazm jaki wkładacie w rozwój lokalnych więzi społecznych, budując wizerunek gminy Nowy Duninów jako społeczności zaangażowanej, gościnnej i odpowiedzialnej.”

Co prawda tym razem nie prezentowały się na scenie Ochotnicze Straże Pożarne, ale nikt o nich nie zapomniał. Ich członkowie brali udział w sobotnim wydarzeniu, choć nie w mundurach. Wójt zaprezentował strażaków ochotników osobiście i gorąco im podziękował. Przypomniał również, że wszystkie trzy jednostki przygotowują się do Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które odbędą się na stadionie przy ul. Włocławskiej w Nowym Duninowie 2 września o godz. 16.00.

Siedem sołectw wystawiło swoje stoiska. Wśród nich: Popłacin, Wola Brwileńska, Stary Duninów, Nowy Duninów, KarolewoNowa Wieś, TrzciannoJeżewo oraz Duninów Duży. Częstowali pysznościami. Były m.in. przetworzone grzyby, produkty mleczne i ryb pod wszelką postacią dostatek. Słodkie ciasta, nalewki i lokalne herbatki robiły furorę. Na degustację zaprosiło również Koło Emerytów i Rencistów z Nowego Duninowa. Wszystkiego nie udało się u nich popróbować, ale pączki były jak u babci. Na stoisku Woli Brwileńskiej królowały ryby. Najbardziej w pamięć zapadł okoń wprost z patelni. Ci, którzy nie byli tego dnia w porcie niech żałują.

Wójt nie spodziewał się chyba tak wielkiego zaangażowania ze strony sołectw i tak wielu przysmaków na ich stołach. Na wszelki wypadek zamówił u Stowarzyszenia „Nasze Lipianki” 500 porcji grochówki. Dawno tak dobrej nie jedliśmy i takiej „bogatej”. Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej podjęło się cateringu. Piwko z pianką i karkówka znad Wisły smakowały wyśmienicie. Prócz tego jednak, można było znaleźć u nich regionalne przetwory.

Fala” Nowy Duniów zaprezentowała to, na czym najbardziej się zna, czyli tenis stołowy. Tym razem można było potykać się z robotem. Nie tylko wygrana gwarantowała nagrodę. Klub Wolontariusza, bez którego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wydarzenie w gminie, zajął się zabawianiem najmłodszych.

Skoro mamy Rok Rzeki Wisły to i o Wiśle było tego dnia głośno. Świetnym uzupełnieniem sobotniego spotkania nad Wisłą w Nowym Duninowie był wystawiany przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na szlaku Wisły, plenerowy spektakl „Na Wiśle Śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza” w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Nasz GOK natomiast przeprowadził dla młodych mieszkańców gminy konkurs plastyczny, a Wójt Gminy razem z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Konkurs Wiedzy o Rzece Wiśle. Okazuje się, że choć większość z nas mieszka nad Wisłą od urodzenia, wiedzę o niej należałoby uzupełnić.

„Gmina Nowy Duninów to przede wszystkim las i woda – mówi wójt. Użytki rolne stanowią niewielki odsetek ziemi duninowskiej. Trudno było u nas zorganizować typowe dożynki. Powoli odchodziliśmy od tej tradycji. Żeby jednak tak zupełnie niej nie zapomnieć powstał pomysł zorganizowania święta dziękczynienia. Nie tylko za dobry plon z naszych pól, ale także za to wszystko czym obdarza nas wszechobecny las i woda. Szczególnie Wisła, nad której brzegiem żyje większość naszych mieszkańców, a która poprzez spiętrzenie we Włocławku znacznie przybliżyła się do naszych domostw.

Organizację nietypowych trochę dożynek nad Wisłą, samorząd gminy Nowy Duninów wsparł zarówno Starosta Płocki jak i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Dzięki nim, za sprawą naszych sołtysów i wspierających ich mocno mieszkańców oraz lokalnych organizacji, zorganizowaliśmy 26 sierpnia 2017 wspaniałe spotkanie. Były grzyby pod różną postacią, ryby bardziej lub mniej przetworzone, także wprost z  patelni, chleby i ciasta. Było wszystko to, co na co dzień zbieramy, uprawiamy, z czego żyjemy.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Duninowskiego Święta Plonów i Darów Wisły. W przygotowanie spotkania, które przypomniało nam, że choć się różnimy, ważne dla nas sprawy potrafimy przeprowadzić razem.”

Kanalizacja w budowie

kanalizacja_wislanaKolejni mieszkańcy podpisują porozumienia z Wójtem Gminy dot. budowy kanalizacji w Nowym Duninowie. Dziś 28.08.2017 r. (poniedziałek) w godz. 14:00 – 16:00 zaproszeni zostali przez wójta mieszkańcy ulic: Aleja, Świerkowa, Jaśminowa.
Jutro 29.08.2017 r. (wtorek ) godz. 14:00 – 16:00 – ul. Gostynińska (od szkoły do skrzyżowania z drogą krajową), Różana , Leśna , Płocka (strona lewa).
30.08.2017 r. (środa) godz. 14:00 – 17:00 – ul. Włocławska, Pałacowa

Koszt po stronie mieszkańców to 1300 zł brutto, które wójt rozłożył na sześć rat. Ostatnia płatna w lutym 2018 r.

Ekipa budowlana jest już na ul. Parkowej.

Duninowskie Święto Plonów i Darów Wisły

Za wspaniały dzień spędzony razem. Dziękujemy
 

Odpoczywajmy bezpiecznie

Kalendarz szkolny. Sporo wolnych dni.

Kanalizacja. Wójt zaprasza do podpisania porozumień.

sdrWakacje wakacjami, urlopy wiadomo, ale to nie oznacza, że w inwestycjach nic się nie dzieje. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Nowym Duninowie, trwa remont szkoły w Nowym Duninowie i ostatnie prace remontowe w szkole w Soczewce. Trwają też m.in. przygotowania do budowy drogi w Lipiankach i dróg w ramach funduszu sołeckiego. W Soczewce niebawem pojawi się drzewko energetyczne, a w Nowym Duninowie w punkcie widokowym luneta i rowery elektryczne. Trwają również prace przy budowie chodnika na cmentarzu w Soczewce.

Co jeszcze? Wójt złożył wniosek o dofinansowanie zagospodarowania plaży nad jeziorem Soczewka w ramach PROW. Z tego samego źródła staramy się o dofinansowanie remontu strażnicy w Dzierząznie i budowę siłowni zewnętrznej w Nowym Duninowie. Dzieję się sporo, a już jutro Wójt zaprasza mieszkańców ul. Wiślanej i ul. Pl. Strażacki w Nowym Duninowie do podpisania porozumień w sprawie uczestnictwa w budowie kanalizacji sanitarnej, co pozwoli na wykonanie przyłączy do budynków. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów potwierdzających tożsamość (np. dowód osobisty).

zdj. Prace przy budowie kanalizacji w Nowym Duninowie (ul. Włocławska).


Nowy Duninów, dn. 21.08.2017 r.

Informacja dla właścicieli/zarządców nieruchomości

 

W związku z rozpoczętymi pracami przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w m. Nowy Duninów, Wójt Gminy Nowy Duninów zaprasza właścicieli/uprawnionych zarządców nieruchomości położonych w m. Nowy Duninów, którzy deklarowali zamiar uczestnictwa w budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do ich budynków/lokali, do przybycia w dniu:

23.08.2017 r. (środa) godz. 14:00 – 17:00 – ul. Plac Strażacki i Wiślana

28.08.2017 r. (poniedziałek) godz. 14:00 – 16:00 – ul. Aleja , Świerkowa , Jaśminowa

29.08.2017 r. (wtorek ) godz. 14:00 – 16:00 – ul. Gostynińska (od szkoły do skrzyżowania z drogą krajową), Różana , Leśna , Płocka (strona lewa)

30.08.2017 r. (środa) godz. 14:00 – 17:00 – ul. Włocławska, Pałacowa

do Urzędu Gminy w Nowym Duninowie pok. 11 (pokój Wójta Gminy) w celu podpisania porozumienia z Wójtem Gminy Nowy Duninów w sprawie uczestnictwa w budowie sieci kanalizacji sanitarnej, umożliwiającego wykonanie przyłączami do ich budynku/lokalu. Prosimy o przybycie wszystkich właścicieli/uprawionych zarządców poszczególnych budynków/lokali wraz z dokumentem tożsamości – dowód osobisty.

       W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań informacji udzieli Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Pan Krzysztof Piłatowicz tel. 24-2610236 w.110 lub 600 970 780.

/-/ Mirosław Krysiak

Wójt Gminy

M@zowszanie – to jest gmina Nowy Duninów.

Cross Duathlon. Leśne Wydmy Nowy Duninów.

billboard_5342 września będziemy gościć miłośników duathlonu, dyscypliny chyba najpopularniejszej w naszym regionie. Uczestnicy Cross Duathlonu Leśne Wydmy przemierzą najciekawsze miejsca w naszej gminie. Szczególną atrakcją okazują się być leśne wydmy. Ci z Państwa, którzy brali udział w jednym z Rajdów Rodzinnych organizowanych przez samorząd gminy, wiedzą że to trudne trasy, najczęściej pokonywane z rowerem u boku. Stąd dobrze widziane rowery górskie MTB.

Link do zapisów: https://foxter-sport.pl/cross-duathlon-lesne-wydmy.

Szczegółowe informacje: https://foxter-sport.pl lub http://pttdelta.pl/

Duninowskie Święto Plonów

i Darów Wisły.

baner_fb_swieto_plonow534


 

Program:
14.00 – Msza święta dziękczynna. (Msza polowa w porcie w Nowym Duninowie).
15.15 –Powitanie gości i wystąpienia okolicznościowe.
Prezentacja sołectw i stowarzyszeń.
17.00 – Spektakl plenerowy „Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza” w reżyserii Marka Mokrowieckiego.
18.30 – Występ kabaretu „Układ Koleżeński”
Gry, zabawy, konkursy przygotowane przez GOK oraz Stowarzyszenie „Fala” Nowy Duninów.
Konkurs wiedzy o rzece Wiśle
Degustacja produktów regionalnych na stoiskach wystawienniczych.
Ok. godz. 19.00 zabawa taneczna z zespołem VERDIX

Piknik Wakacyjny i Turniej Wolnych Drużyn za nami

VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Wolnych Drużyn – Fotoreportaż


IMG_3806VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka. Obie imprezy od lat są połączone.

W tym roku w Turnieju wystartowało osiem drużyn, w tym jedna mieszana żeńsko – męska o nazwie „Orlen Laboratorium”. Pozdrawiamy szczególnie Panie, które dzielnie walczyły.

Sędzią głównym Turnieju była Arkadiusz Ławnicki. Mecze sędziował Damian Jędrzejak.

Oto klasyfikacja końcowa:

VIII miejsce „Młodziki”. Kapitan Mateusz Lewandowicz .
VII miejsce  “Orlen Laboratorium”. Kapitan Monika Kosińska.
VI miejsce OSP Dzierzązna. Kapitan Maciej Berliński.
V miejsce „Grodziska”. Kapitan Kamil Rzegocki.
IV miejsce “Soczewianka FC“. Kapitan Szymon Krukowski.

III miejsce „Dzikie Zające”. Kapitan Piotr Sumliński.
II miejsce „Drużyna Actimela”. Kapitan Patryk Kalwasiński.
I miejsce „Piękni i Młodzi”. Kapitan Patryk Opala.

IMG_3886W kilku drużynach startujących w Turnieju grali zawodnicy, którzy w swoich życiorysach mają przygodę z LKS „Wisła” w Nowym Duninowie. Jeden z nich – Piotr Sumliński z drużyny „Dzikie Zające” wywalczył tytuł „Najlepszego Piłkarza Turnieju”. „Najlepszy Strzelec Turnieju” był bezkonkurencyjny. Strzelił 8 goli. To snajper z „Pięknych i Młodych” – Adrian Grabowski. Okazało się, że drużyna ta miała również w swoim składzie „Najlepszego Bramkarza Turnieju” – Michała Nowaka.

Najmłodszy zawodnik Turnieju to 10 letni Fabian Ciećwierz z drużyny „Soczewianka FC”.

Dyplomy, medale, nagrody wręczali: Ewa Kowalak Radna Rady Powiatu Płockiego, Wiceprezes LKS „Wisła” w Nowym Duninowie Jan Szymkowiak, Elżbieta Bartosiak Prezes Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej, Paweł Podleśny przedstawiciel OSP Dzierzązna i Piotr Kijek Radny Rady Gminy Nowy Duninów, który w imieniu Wójta Gminy Nowy Duninów wręczył puchar.

Sierpniowy Piknik Wakacyjny w Soczewce to już tradycja. Zastąpił organizowane z końcem wakacji „Pożegnanie Lata” i trwa do dziś. Tym razem jednak do organizacji Pikniku włączyło się Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej, które sobotę postanowiło ochrzcić „Dniem Pieczonego Ziemniaka”. Było rodzinnie. Ziemniaki też były. W dodatku pyszne. Pod szyldem „Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej” można było zobaczyć jak kiedyś wyrabiano sery, jogurt. Nie zabrakło też takich specjałów jak domowy smalec, czy ciasto „z babcinego” pieca. Palce lizać.

IMG_3662Fotoreporterowi nie umknęła również wizyta przedstawicieli „Koła Emerytów i Rencistów” w Nowym Duninowie i Radnych Rady Gminy, którzy kibicowali swoim drużynom w meczach turniejowych.

“Dziękuję wszystkim współorganizatorom Pikniku Wakacyjnego i Turnieju Piłki Nożnej w Soczewce. W najbliższą sobotę zapraszam do Lipianek na Piknik, a 26 sierpnia do Nowego Duninowa. W tym roku zamiast Pikniku Wakacyjnego spotkamy się na Święcie Plonów. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie spektakl plenerowy wystawiany przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pn. „Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza”, którego premiera odbyła się 17 czerwca w Wyszogrodzie. Po Czerwińsku przyszedł czas na gminę Nowy Duninów.”

Mirosław Krysiak

Wójt Gminy Nowy Duninów

 

VII Gminny Turniej Sołectw

… za nami.

IMG_3246Po raz siódmy spotkaliśmy się żeby kibicować drużynom z naszych sołectw, żeby wspólnie spędzić czas i poznawać się. Było dużo dobrej zabawy, choć rywalizacja, jak co roku zacięta. Wystartowało 9 sołectw. Turniej zorganizowany został pod honorowym patronatem Piotra Zgorzelskiego Posła na Sejm RP​, Mariusza Bieńka​ Starosty Powiatu Płockiego oraz Mirosława Krysiaka Wójta Gminy Nowy Duninów​.

Tegoroczna edycja Sołtysiady była wyjątkowa. Prócz integracji mieliśmy nowy cel – wesprzeć Przemka i jego rodzinę, który po wypadku motocyklowym jest w trakcie rehabilitacji. Do akcji przyłączyli się motocykliści. Marek Kaczanowski​ zorganizował przejazd z Soczewki do Nowego Duninowa dużej grupy motocyklowej. Wszyscy zaprezentowali się w porcie podczas zakończenia Turnieju Sołectw. Wśród nich byli także znani stunterzy Maciek i Piotrek.

W efekcie zbiórki przeprowadzonej tego dnia udało się zebrać dla Przemka 8200,00 zł. Jak mówiła podczas przekazania mamie Przemka Ewa Kowalak​ – główny sprawca Sołtysiady – to nie wszystkie pieniądze, jakie do niego trafią. Przemek, życzymy ci wytrwałości i siły, która przyda się też twojej rodzinie. Oni wspierają Cię na co dzień, ale pamiętaj, że na Twój powrót do zdrowia czeka wiele innych osób. Także ci, którzy w minioną sobotę organizowali Turniej i kwestę.

Debiutantem tegorocznego Turnieju Sołectw było sołectwo Brwilno Dolne – Soczewka z sołtys Zofią Garwacką​. Poszło im całkiem nieźle – VII miejsce. Zwycięzca to sołectwo Stary Duninów z sołtys Anną Kalwasińską. O II miejsce walka toczyła się jeszcze na scenie podczas dogrywki. Jej rezultat? Sołectwo Karolewo – Nowa Wieś z sołtysem Wojciechem Kijkiem wywalczyło II miejsce. III miejsce “wyśpiewane” zostało przez sołectwo Wola Brwileńska z sołtys Marią Stefańską.

Nie zabrakło naszego sławnego Koła Emerytów z Nowego Duninowa, które wykarmiło wszystkich. Serwowali nawet kawkę :) Wisła Nowy Duninów​ także tradycyjnie włączyła się do organizacji Turnieju. Lokalna GKS Fala Nowy Duninów​ oraz OSP Nowy Duninów​ także ciężko pracowali tego dnia, że trudno nie wspomnieć o wkładzie Zespołu Szkół w Nowym Duninowie z Dyrektor Ewą Romańską na czele. Jeśli kogoś nieopacznie pominęliśmy z góry serdecznie przepraszamy.

W imieniu organizatorów – Ewy Kowalak Radnej Powiatu Płockiego, Radnych Rady Gminy Nowy Duninów, Wisły Nowy Duninów, sołectw oraz Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Mazowsze​ serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i udział.


Zestawienie 5 konkurencji oraz wyniki Turnieju znajdziecie w galerii zdjęć.

Fotoreportaż – VII Gminny Turniej Sołectw

Nowe zasady segregacji odpadów

segregacjaZgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Środowiska  z dnia 29 grudnia  2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych  frakcji odpadów

wprowadzona została dodatkowa  oddzielna segregacja  w worki /pojemniki  koloru  NIEBIESKIEGO frakcji PAPIERU

Oznacza to, że właściciele nieruchomości obowiązani są segregować odpady komunalne  wytwarzane na terenie  swoich nieruchomości wg następujących zasad:

PAPIER -  worek/pojemnik niebieski

SZKŁO -  worek/pojemnik  zielony

METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, OPAKOWANIA WIELOMATERIAŁOWE worek/pojemnik  żółty

ODPADY BIODEGRADOWALNE I ZIELONE – worek/pojemnik brązowy

 

W załączeniu  nowa ulotka  SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH  „U źródła”  W GMINIE NOWY DUNINÓW


Dodatkowe  worki koloru NIEBIESKIEGO  przedsiębiorca będzie dostarczał  właścicielom nieruchomości na przełomie lipca i sierpnia.  Do tego czasu można segregować papier w  dowolny kolor worka.

Go to Top