Archive for Sierpień, 2017

Informacja

ug_300W Urzędzie Gminy w Nowym Duninowie wciąż jest awaria łącza internetowego. Ze względu na uszkodzenia po ostatniej burzy awaria zostanie usunięta przez operatora prawdopodobnie jutro, tj. sobota 12 sierpnia 2017 r.

Informujemy jednocześnie, że w dniu 14 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) Urząd Gminy w Nowym Duninowie będzie nieczynny. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na telefony komórkowe. Lista telefonów komórkowych – wejdź

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Piknik Wakacyjny i Turniej Wolnych Drużyn za nami

VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Wolnych Drużyn – Fotoreportaż


IMG_3806VI Piknik Wakacyjny i IV Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka. Obie imprezy od lat są połączone.

W tym roku w Turnieju wystartowało osiem drużyn, w tym jedna mieszana żeńsko – męska o nazwie „Orlen Laboratorium”. Pozdrawiamy szczególnie Panie, które dzielnie walczyły.

Sędzią głównym Turnieju była Arkadiusz Ławnicki. Mecze sędziował Damian Jędrzejak.

Oto klasyfikacja końcowa:

VIII miejsce „Młodziki”. Kapitan Mateusz Lewandowicz .
VII miejsce  “Orlen Laboratorium”. Kapitan Monika Kosińska.
VI miejsce OSP Dzierzązna. Kapitan Maciej Berliński.
V miejsce „Grodziska”. Kapitan Kamil Rzegocki.
IV miejsce “Soczewianka FC“. Kapitan Szymon Krukowski.

III miejsce „Dzikie Zające”. Kapitan Piotr Sumliński.
II miejsce „Drużyna Actimela”. Kapitan Patryk Kalwasiński.
I miejsce „Piękni i Młodzi”. Kapitan Patryk Opala.

IMG_3886W kilku drużynach startujących w Turnieju grali zawodnicy, którzy w swoich życiorysach mają przygodę z LKS „Wisła” w Nowym Duninowie. Jeden z nich – Piotr Sumliński z drużyny „Dzikie Zające” wywalczył tytuł „Najlepszego Piłkarza Turnieju”. „Najlepszy Strzelec Turnieju” był bezkonkurencyjny. Strzelił 8 goli. To snajper z „Pięknych i Młodych” – Adrian Grabowski. Okazało się, że drużyna ta miała również w swoim składzie „Najlepszego Bramkarza Turnieju” – Michała Nowaka.

Najmłodszy zawodnik Turnieju to 10 letni Fabian Ciećwierz z drużyny „Soczewianka FC”.

Dyplomy, medale, nagrody wręczali: Ewa Kowalak Radna Rady Powiatu Płockiego, Wiceprezes LKS „Wisła” w Nowym Duninowie Jan Szymkowiak, Elżbieta Bartosiak Prezes Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej, Paweł Podleśny przedstawiciel OSP Dzierzązna i Piotr Kijek Radny Rady Gminy Nowy Duninów, który w imieniu Wójta Gminy Nowy Duninów wręczył puchar.

Sierpniowy Piknik Wakacyjny w Soczewce to już tradycja. Zastąpił organizowane z końcem wakacji „Pożegnanie Lata” i trwa do dziś. Tym razem jednak do organizacji Pikniku włączyło się Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej, które sobotę postanowiło ochrzcić „Dniem Pieczonego Ziemniaka”. Było rodzinnie. Ziemniaki też były. W dodatku pyszne. Pod szyldem „Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej” można było zobaczyć jak kiedyś wyrabiano sery, jogurt. Nie zabrakło też takich specjałów jak domowy smalec, czy ciasto „z babcinego” pieca. Palce lizać.

IMG_3662Fotoreporterowi nie umknęła również wizyta przedstawicieli „Koła Emerytów i Rencistów” w Nowym Duninowie i Radnych Rady Gminy, którzy kibicowali swoim drużynom w meczach turniejowych.

“Dziękuję wszystkim współorganizatorom Pikniku Wakacyjnego i Turnieju Piłki Nożnej w Soczewce. W najbliższą sobotę zapraszam do Lipianek na Piknik, a 26 sierpnia do Nowego Duninowa. W tym roku zamiast Pikniku Wakacyjnego spotkamy się na Święcie Plonów. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie spektakl plenerowy wystawiany przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pn. „Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza”, którego premiera odbyła się 17 czerwca w Wyszogrodzie. Po Czerwińsku przyszedł czas na gminę Nowy Duninów.”

Mirosław Krysiak

Wójt Gminy Nowy Duninów

 

VII Gminny Turniej Sołectw

… za nami.

IMG_3246Po raz siódmy spotkaliśmy się żeby kibicować drużynom z naszych sołectw, żeby wspólnie spędzić czas i poznawać się. Było dużo dobrej zabawy, choć rywalizacja, jak co roku zacięta. Wystartowało 9 sołectw. Turniej zorganizowany został pod honorowym patronatem Piotra Zgorzelskiego Posła na Sejm RP​, Mariusza Bieńka​ Starosty Powiatu Płockiego oraz Mirosława Krysiaka Wójta Gminy Nowy Duninów​.

Tegoroczna edycja Sołtysiady była wyjątkowa. Prócz integracji mieliśmy nowy cel – wesprzeć Przemka i jego rodzinę, który po wypadku motocyklowym jest w trakcie rehabilitacji. Do akcji przyłączyli się motocykliści. Marek Kaczanowski​ zorganizował przejazd z Soczewki do Nowego Duninowa dużej grupy motocyklowej. Wszyscy zaprezentowali się w porcie podczas zakończenia Turnieju Sołectw. Wśród nich byli także znani stunterzy Maciek i Piotrek.

W efekcie zbiórki przeprowadzonej tego dnia udało się zebrać dla Przemka 8200,00 zł. Jak mówiła podczas przekazania mamie Przemka Ewa Kowalak​ – główny sprawca Sołtysiady – to nie wszystkie pieniądze, jakie do niego trafią. Przemek, życzymy ci wytrwałości i siły, która przyda się też twojej rodzinie. Oni wspierają Cię na co dzień, ale pamiętaj, że na Twój powrót do zdrowia czeka wiele innych osób. Także ci, którzy w minioną sobotę organizowali Turniej i kwestę.

Debiutantem tegorocznego Turnieju Sołectw było sołectwo Brwilno Dolne – Soczewka z sołtys Zofią Garwacką​. Poszło im całkiem nieźle – VII miejsce. Zwycięzca to sołectwo Stary Duninów z sołtys Anną Kalwasińską. O II miejsce walka toczyła się jeszcze na scenie podczas dogrywki. Jej rezultat? Sołectwo Karolewo – Nowa Wieś z sołtysem Wojciechem Kijkiem wywalczyło II miejsce. III miejsce “wyśpiewane” zostało przez sołectwo Wola Brwileńska z sołtys Marią Stefańską.

Nie zabrakło naszego sławnego Koła Emerytów z Nowego Duninowa, które wykarmiło wszystkich. Serwowali nawet kawkę :) Wisła Nowy Duninów​ także tradycyjnie włączyła się do organizacji Turnieju. Lokalna GKS Fala Nowy Duninów​ oraz OSP Nowy Duninów​ także ciężko pracowali tego dnia, że trudno nie wspomnieć o wkładzie Zespołu Szkół w Nowym Duninowie z Dyrektor Ewą Romańską na czele. Jeśli kogoś nieopacznie pominęliśmy z góry serdecznie przepraszamy.

W imieniu organizatorów – Ewy Kowalak Radnej Powiatu Płockiego, Radnych Rady Gminy Nowy Duninów, Wisły Nowy Duninów, sołectw oraz Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Mazowsze​ serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i udział.


Zestawienie 5 konkurencji oraz wyniki Turnieju znajdziecie w galerii zdjęć.

Fotoreportaż – VII Gminny Turniej Sołectw

Nowe zasady segregacji odpadów

segregacjaZgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Środowiska  z dnia 29 grudnia  2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych  frakcji odpadów

wprowadzona została dodatkowa  oddzielna segregacja  w worki /pojemniki  koloru  NIEBIESKIEGO frakcji PAPIERU

Oznacza to, że właściciele nieruchomości obowiązani są segregować odpady komunalne  wytwarzane na terenie  swoich nieruchomości wg następujących zasad:

PAPIER -  worek/pojemnik niebieski

SZKŁO -  worek/pojemnik  zielony

METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, OPAKOWANIA WIELOMATERIAŁOWE worek/pojemnik  żółty

ODPADY BIODEGRADOWALNE I ZIELONE – worek/pojemnik brązowy

 

W załączeniu  nowa ulotka  SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH  „U źródła”  W GMINIE NOWY DUNINÓW


Dodatkowe  worki koloru NIEBIESKIEGO  przedsiębiorca będzie dostarczał  właścicielom nieruchomości na przełomie lipca i sierpnia.  Do tego czasu można segregować papier w  dowolny kolor worka.

Godzina W

powstanie

Dziś 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zawyją syreny w Nowym Duninowie, Dzierząznie i Lipiankach, zatrzymajmy się na chwilę i uczcijmy pamięć poległych walczących za nas i za wolną Polskę.

Go to Top