Archive for Czerwiec, 2017

Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Płockiego


Zobacz: http://powiat-plock.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/115621/stowarzyszenie_soltysow_powiatu_plockiego_juz_powolane

 

Sprawozdanie finansowe przyjęte jednogłośnie. Wójt otrzymał absolutorium.

Trwają obrady XX sesji Rady Gminy. W programie m.in. rozpatrzenie sprawozdania finansowego za 2016 rok oraz podjęcie uchwał w sprawie:

  • zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2016 rok
  • udzielenia Wójtowi Gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 r.

Pierwszą z uchwał dot. zatwierdzenia sprawozdania finansowego za ubiegły rok Radni podjęli jednogłośnie. Absolutorium Wójt Gminy uzyskał 14 głosami Radnych przy jednym wstrzymującym się.

Wszystkie uchwały dostępne będą w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://ugnowyduninow.bip.org.pl


Będzie się działo

Róbcie zdjęcia …

15 lipca w porcie

Plakat regaty 2017_534

Rok szkolny 2016/17 zakończony.

Już absolwenci

Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom z gminy Nowy Duninów życzę szczęśliwych dni i dużo uśmiechów Waszych pociech.

Bycie ojcem nie jest prostą sprawą.

Mirosław Krysiak

Dzień Ojca

Wszystkiego dobrego


Do życzeń przyłączają się pracownicy Urzędu Gminy.

Dumnie noszą swój sztandar

35 absolwentów Publicznego Gimnazjum

Trzydziestu pięciu uczniów Publicznego Gimnazjum w Nowym Duninowie po raz ostatni stanęło na sali gimnastycznej swojej szkoły u boku Pani Dyrektor Ewy Romańskiej oraz wychowawców: Pani Marioli Frontczak i Pani Joanny Dymek, z ust których padły dziś pod ich adresem ważne słowa: „Jesteśmy z Was dumne”.

pgZakRokuSzkol_130_2017_06_22_org_km534Spośród tych kilkudziesięciu młodych ludzi, wielu odebrało świadectwa z czerwonym paskiem, a klasa III B, z rąk Pani Dyrektor, odebrała szczególne gratulacje i dyplom „Klasy z Klasą” – tytuł przyznawany tradycyjnie klasie, która osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole.

Wiele dziś było podziękowań i gratulacji. Nie mogło więc zabraknąć listów gratulacyjnych dla rodziców podziękowań dla przyjaciół, którzy wspierają społeczność szkolną. Najważniejsi jednak pozostali sami absolwenci. To w końcu ich dzień. Wszyscy życzyli im dobrych wakacji. W imieniu Wójta gratulacje i życzenia złożyła im Sekretarz Gminy Katarzyna Stawicka. Czego życzył im Wójt? Trafnego podejmowania decyzji i dokonywania takich wyborów, które przyniosą im satysfakcję. Ksiądz Adam Łach natomiast, prócz wspaniałych życzeń i gratulacji prosił, by pamiętali zawsze o tym, że są absolwentami szkoły, która ma za swego patrona ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Żegnali ich również młodsi gimnazjaliści, wręczając upominkowe długopisy z nazwą szkoły.

Uczniowie obu klas trzecich podpisali się pod adresami kierowanymi do nauczycieli, wychowawców i pozostałych pracowników gimnazjum. Lata spędzone razem będą wszyscy długo pamiętali.

Dzisiejsze spotkanie w duninowskiej szkole kończy pewien etap nie tylko w życiu kilkudziesięciu nastolatków, ale również ich nauczycieli i pracowników administracji szkolnej oraz obsługi. W takich dniach jak ten dzisiejszy, trudno nie stanąć na chwilę, trudno nie cofnąć się myślą i policzyć ilu to już nastolatków żegnaliśmy w murach duninowskiej szkoły. Wynik liczenia przedstawimy niebawem.


“Drodzy absolwenci Publicznego Gimnazjum w Nowym Duninowie, wiele osób będzie Was wspominało. W tych wspomnieniach będzie uśmiech. Wy również wspominajcie dobrze szkolne lata, pamiętajcie o swoich szkolnych przyjaźniach i wychowawcach.

Przed Wami wielki świat, coraz trudniejsze wybory i coraz bliżej samodzielne życie. Sprawcie, żeby było takie, jakie chcielibyście żeby było. Uda się, bo jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi.”

Mirosław Krysiak

Klasy III PG kończą rok szkolny

… i wspominają:

Kolejni absolwenci PG

Jutro o godz. 11.00 żegnamy 35 uczniów klas III Publicznego Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Duninowie. Ich wychowawcy: Mariola Frontczak i Joanna Dymek na pewno gotowe do wręczania świadectw i nagród.

Do zobaczenia jutro na sali gimnastycznej. Zrobimy krótki fotoreportaż.

Co słychać w Lipiankach?

Sezon letni w Lipiankach dawno rozpoczęty. Pierwsi pojawili się działkowicze. Na szlakach coraz więcej piechurów i cyklistów. Dla tych, którzy tu mieszkają, ale również dla gości odwiedzających Lipianki i Duninów Duży, wspólnym wysiłkiem Starosty Płockiego, Wójta i mieszkańców Lipianek, w szczególności Stowarzyszenia „Nasze Lipianki”, udało się zorganizować boisko. Zlokalizowane jest tuż obok niedawnej szkoły, na wydzielonej działce. Teraz trzeba będzie o nie mocno dbać. Sprzęt do nawadniania i samą wodę zabezpieczył wójt, członkowie stowarzyszenia zadeklarowali utrzymanie.

Szkoła w Lipiankach co prawda jest jeszcze w posiadaniu gminy, ale wystawiona została na sprzedaż. Pozostaje remiza strażacka, która wymaga gruntownego remontu.

„W tej chwili szukamy możliwości na sfinansowanie, naszych wspólnych z mieszkańcami tamtych terenów, pomysłów na stworzenie, na bazie zaplecza OSP, dobrego miejsca spotkań – mówi wójt. To ważne by takie  centrum istniało. Bez niego trudno o integrację lokalnych społeczności. Społeczności, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym i decydować o tym co i jak dzieje się na ich terenie. A taką właśnie wspólnotą są mieszkańcy i przyjaciele Lipianek oraz Duninowa Dużego.”

Jedną z inwestycji, która także przed nami, jest budowa odcinka drogi łączącej gminę Nowy Duninów z Baruchowem, jednocześnie Mazowsze z Kujawami. Marszałek Województwa Mazowieckiego dofinansuje zadanie w kwocie 75 tys. zł. Prace zostaną wykonane jesienią br.

Drugi odcinek drogi, który będzie remontowany to zadanie mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego. Mowa o trakcie Lipianki – Kobyle Błota.

Nowe wzory kart do głosowania

boto0022Informacja o konsultacjach dot. propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych.

Szanowni Państwo,

Dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Płocku, informuje, że w dniu 21 czerwca 2017 r, (tj. środa) w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Płocku, ul. Kolegialna 15, II piętro, pokój nr 226, odbędą się dni otwarte w celu przeprowadzenia konsultacji dotyczących propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych.

Konsultacje będą prowadzone w godz. od 900 do 1500, podczas konsultacji zostaną  zaprezentowane poszczególne karty do głosowania.

Wójt Gminy Nowy Duninów, serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Nowy Duninów do wzięcia udziału w konsultacjach.

Już w sobotę

17 czerwca (w sobotę) o godz. 17.00 spotykamy się w porcie w Nowym Duninowie na XIII Pikniku Rodzinnym organizowanym przez rodziców uczniów Zespołu Szkół w Nowym Duninowie.
Będzie loteria fantowa i występy dzieci. Pogoda piknikowa zamówiona. Wszystko przygotowane. Zabierajcie dobre humory, przyjaciół, rodzinę i do zobaczenia.

Wójt ufundował nagrodę w postaci roweru, ale będą też inne świetne fanty od sponsorów.

 

Go to Top