km

km

(0 comments, 761 posts)

This user hasn't shared any profile information

Home page: http://nowyduninow.info.pl

Posts by km

1 czerwca Urząd Gminy nieczynny.

ug_infoInformujemy, że 1 czerwca 2018 r. (piątek) Urząd Gminy w Nowym Duninowie będzie nieczynny.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i życzymy miłego weekendu.

Telefon kontaktowy do pracownika Urzędy Stanu Cywilnego oraz Ewidencji Ludności: 512 372 521.

 

102 urodziny Pani Barbary

001_2018_05_24_350Honorata Barbara Dominik – Pani Basia,  urodziła się 20 maja 1916 roku w Woli Brwileńskiej jako dziesiąte – dziecko w rodzinie państwa Rumińskich. W wieku 22 lat wyszła za mąż za Zygmunta Dominika. Rok później wybuchła II Wojna Światowa i musieli się rozstać na długie lata. Pan Zygmunt walczył  na froncie, następnie trafił do niewoli.

To były trudne czasy, ale udało się przetrwać. Po wojnie oboje małżonkowie wrócili do Woli Brwileńskiej. Ciężko pracowali w gospodarstwie. Pani Basia prowadziła dom i wychowywała dzieci. Mąż dorabiał m.in. w płockiej stoczni, w lesie, w Kółku Rolniczym i GS w Nowym Duninowie.

W 2005 roku, w wieku 89 lat, zmarł Pan Zygmunt. Ich małżeństwo trwało 67 lata, to ponad pół wieku wspólnych przeżyć, radości i smutków. Jest co wspominać.

Dziś Pani Basia wciąż mieszka w Woli Brwileńskiej z synem Tomaszem i synową Zofią. Po sąsiedzku mieszka też córka Irena. Pani Basia ceni sobie tę bliskość, ale mówi, że tęskni za tymi, których już nie ma. Tymi, którzy tak jak ona, pamiętają wspólne lata dzieciństwa i młodości. Mimo to, wciąż ciepło się uśmiecha i tym uśmiechem wita swoich gości. Nie inaczej było dziś. Pani Basia serdecznie przywitała delegację z Urzędu Gminy. Wójt tradycyjnie wręczył jubilatce list gratulacyjny, bukiet kwiatów i upominek. Tym razem jednak dołączył wspólne zdjęcie ze 101 urodzin.

Pani Barbaro, za wójtem gminy życzymy Pani wielu lat w dobrym zdrowiu, serdecznej bliskości rodziny i przyjaciół. Niech się Pani uśmiecha tak jak dziś, bo to najwyraźniej recepta na długie, dobre życie.Będzie skatepark.


skatepark_534

19 maja w Dzierząznie.

Zofiówka 2018

V Rodzinny Rajd Rowerowy

rajd_plakat534

Kontrola finansów

Od 20 marca do 15 maja br. pracownicy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie prowadzili kontrolę kompleksową gospodarki finansowej Gminy Nowy Duninów za okres od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

Protokół z kontroli został podpisany. Na dzisiejszym spotkaniu podsumowującym Inspektorzy RIO  nieformalnie ocenili Gminę Nowy Duninów  jako bardzo dobrze zarządzaną (w kontrolowanym zakresie) jednostkę samorządową.

Warto przy tym wspomnieć, że 6 kwietnia br. RIO w Warszawie pozytywnie zaopiniowało sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok. Na 15 czerwca 2018 r. Rada Gminy zaplanowała sesję absolutoryjną.


Co słychać?


Kanalizacja w Karolewie.

karolewo_IMG_2367_534 Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami w m. Karolewo, Nowa Wieś i Nowy Duninów gm. Nowy Duninów – Etap II w m. Karolewo - wczoraj wójt ogłosił przetarg (http://ugnowyduninow.bip.org.pl). W tym etapie zaplanowano wykonanie sieci kanalizacji ciśnieniowej i grawitacyjnej oraz odpowiednio przyłącza w Karolewie przy drodze krajowej nr 62.

Jeszcze w tym roku wójt planuje zakończenie budowy.

Kamion- Grodziska

Sołectwo Kamion – Grodziska rusza z funduszem sołeckim. Wczoraj rozpoczęto prace na drodze, której remont planowanych był w ramach funduszu na rok 2018. O postępach będziemy informowali.

Warto przy okazji wspomnieć, że droga powiatowa Kamion – Grodziska niedługo zostanie odebrana. Wykonawca zakończył prace. Wygląda imponująco.


Zagrożenie pożarowe

Lasów u nas nie brakuje. Są piękne i zasobne w runo leśne. W dodatku ich sąsiedztwo dobrze wpływa na stan naszego zdrowia. Dobrze byłoby gdybyśmy wszyscy dbali o nie. Wystarczy niewiele – nie zostawiajmy swoich śmieci w lasach, a podczas spacerów, szczególnie latem, gdy ściółka jest bardzo wysuszona, nie palmy papierosów. Szczególny apel do kierowców – nie wyrzucajmy niedopałków przez okna samochodu. Przy takiej pogodzie jaką cieszymy się tej wiosny, o pożar nietrudno.


Każdy pożar to dramat. To nie tylko zniszczony drzewostan, czasem wiekowy, ale śmierć stworzeń dla których las, czy łąka są domem. Pamiętać przy tym warto, że w naszych lasach jest wiele enklaw zamieszkiwanych przez mieszkańców gminy, letników i gości.

Pożar to także konieczność zaangażowania ogromnych środków w celu uruchomienia służb pożarniczych, leśnych itp. Nie warto ryzykować.

Przyłączamy się do apelu strażaków i leśników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na terenach leśnych.

Przez ostatni tydzień (od 8 maja) strażacy gasili pożar lasu w Lipiankach czterokrotnie. Zaangażowani byli również strażacy ochotnicy z OSP Nowy Duninów i OSP Lipianki.

Przekazujemy Państwu obrazy z pogorzeliska wykonane przez druhów z OSP Nowy Duninów. Mimo, że zdjęcia świetne, nie oddają w pełni atmosfery zagrożenia i poświęcenia strażaków.

Las rośnie powoli.

Turniej Tenisa Stołowego


Więcej informacji na stronie SGTPG: http://www.pojezierzegostyninskie.pl/index.php?s=news&i=535

Gmina oczyma gości


Dziękujemy Panu Łukaszowi za film.

Sobota na stadionie

Uwaga Burze


http://www.imgw.pl/

km's RSS Feed
Go to Top