• Ankieta dla mieszkańców - Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w gminie Nowy Duninów

Produkt lokalny i tradycyjny dla lokalnej społeczności

Powiat Płocki zakończył realizację operacji pn. Produkt lokalny i tradycyjny dla lokalnej społeczności powstałą w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2020-2021 Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem operacji było opracowanie i rozpowszechnienie broszury informacyjnej o produkcie lokalnym i tradycyjnym wśród mieszkańców terenów wiejskich województwa mazowieckiego w 2020 roku. W publikacji znalazło się wiele interesujących informacji dotyczących między innymi produktu lokalnego oraz tradycyjnego, certyfikacji żywności w Polsce oraz UE, zasady tworzenia sieci współpracy, zasady tworzenia strategii promocji w obszarze przedsiębiorczości rolniczej oraz katalog dobrych praktyk.

Dystrybucja publikacji w ilości 3000 egzemplarz prowadzona była na terenie 15 gmin powiatu płockiego wśród środowisk rolniczych, instytucji naukowo-badawczych, samorządowych, publicznych i prywatnych podmiotów doradczych, grup producentów rolnych, przedstawicieli przetwórstwa lokalnego, jak również osób prowadzących działalność gospodarczą, rolników, sołtysów, kół gospodyń wiejskich, mieszkańców obszarów wiejskich.

Efektem realizacji operacji opiera się na podniesieniu poziomu wiedzy mieszkańców województwa mazowieckiego w związku z rozwojem jakie daje inwestycja w produkt lokalny i tradycyjny.

Realizacja operacji spotkała się z dużym zainteresowaniem podmiotów biorących udział w jej powstawaniu, jak również samych jej odbiorców. Zainteresowanie przedstawianym w publikacji tematem było na tyle duże, że podczas tworzenia i już samej dystrybucji publikacji wyrażono chęć zgłębiania tematu poprzez organizację szkoleń i spotkań, których ideą przewodnią będzie przedmiotowa tematyka.


powiat_loga_534 Publikacja do pobrania

 

Zielono – błękitna …

Zielono – Błękitna Perła Mazowsza – gmina Nowy Duninów. Dotarła do nas część zamówionych zdjęć z lotu ptaka wykonanych przez Szot Media Film. Czekamy na pozostałe. Jesień u nas jest piękna.


 

Umowa na kanalizację podpisana

IMG_8826_300Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi podpisana. Wykonawca poinformował, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, zima będzie łagodna i zostaną podpisane porozumienia z mieszkańcami, pod koniec stycznia rozpocznie prace budowlane.

Przypominamy – przetarg na budowę kanalizacji wygrała firma MB-SYSTEM Maciej Boniecki ze Szpetala Górnego.

Komunikat ws. ptasiej grypy.

inspekcja_weterynaryjnaNa prośbę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku przekazujemy państwu komunikaty dotyczący ptasiej grypy oraz formularz przeznaczony dla hodowców drobiu (plik w formacie doc

Komunikat w sprawie ptasiej grypy

(Źródło: http://www.piwplock.pl)

Formularz zgłoszenia drobiu – pobierz plik docx

I … po spisie. Dziękujemy.

IMG_8817_534 “Zakończyliśmy Powszechny Spis Rolny. 30 listopada 2020 r. pracownik Gminnego Biura Spisowego zameldował mi, że w gminie Nowy Duninów spisało się 100% zarejestrowanych w systemie informatycznym GUS rolników.

Dziękuję pani Rachmistrz pracownikom Urzędu Gminy, którzy zorganizowali i obsługiwali Gminne Biuro Spisowe, a tym samym wspierali państwa podczas spisu. Dziękuję także naszym lokalnym rolnikom – dużym i dużo mniej zasobnym w rolę. Spisaliście się „na medal” i jak na rolników z gminy Nowy Duninów przystało. Bardzo Wam dziękuję.”

Mirosław Krysiak

Wójt gminy Nowy Duninów


“Przyłączamy się do Wójta i gorąco dziękujemy rolnikom z gminy Nowy Duninów. To prawda, jesteście “na medal”.”

Ania, Magda i Sylwia


PSR portal

Go to Top