• VIII Gminny Turniej Sołectw

Wybory sołtysów i Rad Sołeckich

Jako pierwsze swojego gospodarza wybierze sołectwo Brwilno Dolne – Soczewka. Spotkanie odbędzie się 4 marca w budynku szkoły w Soczewce. Przypominamy, że do tej pory sołtysem była tu pani Zofia Garwacka, dziś pracująca także jako Radna Rady Gminy.

Kolejne spotkanie wyborcze zaplanowane zostało na 5 marca (wtorek) w Duninowie Dużym pod adresem Duninów Duży 1. Tu od 2015 roku sołtysem jest Pani Anna Chrabąszcz.

7 marca odbędą się wybory w sołectwie Stary Duninów. Spotkanie pod adresem Stary Duninów 25. Dziś gospodarzem sołectwa jest Pani Anna Kalwasińska, która tak jak Pani Zosia, wypełnia również mandat Radnej Rady Gminy.

Dzień Kobiet, tj. 8 marca, swojego sołtysa i Radnych Sołeckich wybiorą mieszkańcy sołectwa Karolewo – Nowa Wieś. Nie ma jak dobre planowanie, prawda? Termin uzgadniał z wójtem dzisiejszy sołtys Wojciech Kijek. Spotkanie odbędzie się w wyremontowanej świetlicy sołeckiej.

soltysi

Wszystkie spotkania zaplanowane są na godz. 18.00.

Jeśli ktoś chciałby poznać szczegóły pozostałych spotkań wyborczych w sołectwach, zapraszamy do BIP lub do pobrania harmonogramu zebrań sołeckich pobierz plik pdf

Mały rekonesans? Proszę bardzo.

Pogoda ciągle wiosenna, więc wójtowi trudno usiedzieć za biurkiem. Harmonogram prac na najbliższe miesiące poukładany nie tylko w jego głowie. Jednym z ważniejszych tematów są oczywiście drogi. Więc skoro nie ma śniegu i mrozu, skoro nie pada deszcz, to sprzęt pracuje. Trzcianno i Jeżewo zrobione, część Starego Duninowa i Nowego Duninowa także.

Dziś prace trwają w Dzierząznie i Brwilnie Dolnym. Jutro zaplanowane są w Lipiankach i częściowo w Nowym Duninowie. Dalej Środoń, Brzezinna Góra, Kamion, Grodziska, Karolewo i dokończenie Starego Duninowa. Na jutro synoptycy zapowiadają deszcz, ale przecież mogą się mylić.

Nowy statut gminy niebawem.

Prace nad nowym statutem gminy trwają już od jakiegoś czasu. Komisja statutowa w składzie: Dariusz Zajączkowski – Przewodniczący, Beata Gościniak, Małgorzata Kuczkowska, Waldemar Kijek i  Marek Szulczewski właśnie obraduje. W dzisiejszym spotkaniu roboczym udział bierze także Andrzej Pietrzak Przewodniczący Rady Gminy oraz Katarzyna Stawicka Sekretarz Gminy.

 

Teatralne “Nasze Lipianki”

Przedstawienia wystawiane przez Stowarzyszenie “Nasze Lipianki” od lat cieszą się niesłabnąca popularnością i uznaniem widzów. Także tegoroczne wystawione w sobotę w Soczewce, pod wymownym tytułem “Leczymy się sami waszymi plotkami” zebrało tylko pozytywne recenzje.

“Stowarzyszenie Nasze Lipianki tworzą wspaniali ludzie, którzy okazuje się, są też doskonałymi obserwatorami życia codziennego naszej gminy i nieprzeciętnymi aktorami – mówi wójt Mirosław Krysiak. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tegoroczny spektakl. Czekamy na kolejne sztuki.” 

Spotkanie ze specjalistą

Jak będzie wyglądał port w Nowym Duninowie?

fal_rzgw_wyjazd_534
Taka oto ekipa: Wójt oraz przedstawiciele Gks Fala: Andrzej Szymborski, Włodzimierz Kalwasiński i jednocześnie przedstawiciel Rady Gminy w osobie Wlodzimierza Romańskiego, odbyła dziś spotkanie z przedstawicielem RZGW w Warszawie Zlewnia Włocławek.
O ich pomysłach na zagospodarowanie portu w Nowym Duninowie będziemy na pewno mówili dużo, to co już zrobili możecie zobaczyć odwiedzając port.
O efektach dzisiejszych rozmów z Dyrektorem Zlewni we Włocławku za wcześnie mówić, ale “klimat jest dobry” – mówi wójt. To bardzo dobra wiadomość.

Kup Skodę Octavię.

O zakupie nowego samochodu służbowego informowaliśmy. Teraz czas na sprzedaż Skody Octavia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Cena wywoławcza 6 tys. zł (wadium 500 zł).

Numery telefonów oraz szczegóły podane zostały w ogłoszeniu:

 

RG. 2613.1.2019.KP

OGŁOSZENIE

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu służbowego Skoda Octavia – nr rej. WPL99SK. rok produkcji 2007.

powiązane dokumenty:

  1. Ogłoszenie o sprzedaży – pobierz plik pdf

Maszt w Soczewce.

maszt_soczewka_300Pytacie Państwo o budowę masztu telefonii komórkowej w Soczewce. Otóż samorząd gminy w żaden sposób nie uczestniczy w tej inwestycji. Inwestorem, wg danych na tablicy informacyjnej jest firma EmiTel. Wg nieoficjalnych jeszcze informacji – na maszcie będzie nadajnik firmy Orange.

Na obecnym etapie trudno mówić o tym, czy zasięg telefonii komórkowej poprawi się w Soczewce i najbliższej okolicy. Czekamy na to wszyscy od dłuższego czasu. Wójt wystąpił do inwestora z prośbą o spotkanie. Chciałby uzyskać kilka informacji, także o ewentualnych planach w tym zakresie poza Soczewką.

Wiosenne naprawy dróg.

13_02_10_534Zima prawie jak wiosna, więc można planować pierwsze wiosenne naprawy gruntowych dróg gminnych. Wg. informacji uzyskanych od Wójta plan naprawy dróg jest przygotowany, a procedury zakupu kruszywa do wbudowania na ukończeniu. Niestety termin uruchomienia napraw, ze względu na warunki pogodowe, trochę się przesunie w czasie. Pierwsze prace, o ile nie będzie padało i mróz się nie nasili, rozpoczną się w następnym tygodniu. O lokalnych utrudnieniach związanych naprawami dróg, postaramy się informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Regaty 13 lipca

Dacia Duster zastąpiła wysłużoną Skodę Octavię.

Skoda kupiona była 26 marca 2007 r. Wtedy zastąpiła mocno zużytego Poloneza. Po prawie 12 latach i tysiącach kilometrów jeżdżonych po drogach gminnych i nie tylko, zostanie sprzedana. Od wczoraj samochodem służbowym Urzędu Gminy, z którego korzystać będzie także GOPS, a czasem GOK i uczniowie Szkoły Podstawowej, jest Dacia Duster. Zakupiona została za kwotę 61.600,00 zł.

Ile kosztują odpady i dlaczego.

ug_infohttps://ugnowyduninow.bip.org.pl/?tree=466,Aktualno%C5%9Bci – pod tym linkiem lub klikając w zakładkę ODPADY na naszej stronie, zamieściliśmy szczegółowe wyjaśnienie dotyczące odbioru odpadów z naszych posesji i kosztów tej operacji.

Tak wysoka podwyżka opłat za odbiór odpadów nie jest “widzi mi się” samorządu gminy i na pewno, nikt z Radnych, a tym bardziej Wójt Gminy, nie są z tego zadowoleni. Nie jesteśmy też wyjątkiem. Te samorządy, które są już po przetargach, odnotowują podobny wzrost cen.

Stan wody na Wiśle

ug_infoStan wody w Wiśle na terenie gminy Nowy Duninów pozostaje na niskim poziomie. Sytuacja monitorowana jest na bieżąco przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. O każdej zmianie będziemy informowali.

Praca w Urzędzie

ug_mk534Kto z Was chciałby pracować w Urzędzie Gminy?

Wójt Mirosław Krysiak zatrudni pracownika biurowego. Zakres obowiązków obejmuje m.in. księgowość budżetową oraz rozliczanie podatku VAT. Jest to praca w trybie zastępstwa.

W sprawie zatrudnienia prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Stawicką Sekretarz Gminy, nr tel. 512372511 lub 24/2610236 wew. 103

Ferie!

Jutrzejszy piątek (25 styczeń 2019 r.) to początek zasłużonych ferii zimowych. Pogoda robi się ciekawa. Na razie tylko mrozi, ale podobno śnieg też będzie.

W sobotę natomiast, o godz. 14.00 Babcie i Dziadkowie spotkają się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie żeby oklaskiwać swoje wnuczki i wnuków, a może nawet wystąpić z nimi na parkiecie.

Od poniedziałku GOK zaprasza do siebie. I tak:

28 – 011.2019 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie:

  • 29.01.2019 – kręgielnia
  • 31.01.2019 – lodowisko

04 – 08.01.2019 r. zajęcia w Soczewce:

W programie m.in.: poznanie obyczajów Meksyku

  • zabawy dzieci meksykańskich
  • zajęcia plastyczne

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00 – 13.00. Chętnych prosimy o zapisy na zajęcia pod nr tel. 506 613 534.

W czasie ferii zaplanowana jest również wycieczka do Warszawy. W programie:

  • sala zabaw (m.in. labirynty, przeciskacze, podwieszane suwadła, zjeżdżalnia imitująca Wodospad Niagara)
  • gokarty
  • zwiedzanie portu lotniczego im. F. Chopina
Go to Top