• Wójt zatrudni konserwatora

Zapraszamy na boiska.

IMG_5501_534Od dziś, 25 maja 2020 r. boiska są otwarte. Na początek 1,5 godziny dziennie.

W Nowym Duninowie od godz. 15.00 – 16.30.

W Soczewce od godz. 15.30 – 17.00.

Korzystanie z obiektów jest możliwe pod warunkiem przestrzegania reżimu sanitarnego – zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego – prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi na stronie:https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz na tablicach przy wejściu na obiekty sportowe, w tym z regulaminami korzystania z obiektów. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji obiektów. Place zabaw i skatepark wciąż pozostają zamknięte.

Dla dzieciaków ku pokrzepieniu ducha

“Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

Marcus Tullius Cicero

Kochane Dzieci!

Chciałabym zaprosić Was do wysłuchania siedmiu słuchowisk, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez osoby, które możemy nazwać Przyjaciółmi dzieci.
W okresie od Dnia Mamy do Dnia dziecka codziennie będziecie mogli posłuchać bajki nagranej dla Was przez jednego z Przyjaciół.  Nagranie Wam dedykowane będziecie mogli oglądać w  InfoPlock TV.

Mam nadzieję, że czas spędzony z literaturą rozbudzi Waszą ciekawość świata.

Chciałabym również zachęcić Was do wykonania zadań, o których dowiecie się po wysłuchaniu bajki. Niech czas spędzony w domu nie będzie nudny!

Katarzyna Ludwiczak
kierownik GOK w Nowym Duninowie


64_IMG_5303_km_org_300Wójt Gminy osobiście zaprasza Was przed komputery, a później na spacer po parku, na boiska i do skateparku :)

- Po raz pierwszy zobaczycie nas w telewizji internetowej i na gminnych stronach internetowych w Dzień Matki 26 maja – mówi wójt. Zaproście do wspólnego oglądania mamę i tatę, może babcię albo ciocię. Ja zaprosiłem przyjaciół gminy Nowy Duninów do czytania dla Was. Nie znają Was wszystkich osobiście, ale prosili, bym gorąco Was pozdrowił, co czynię. Do usłyszenia i do zobaczenia.

Powrót do szkoły?

sp_duninow_info300Oto informacja Pani Dyrektor SP w Nowym Duninowie, którą Państwu przekazujemy:

Od 25 maja przywracamy zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w Szkole Podstawowej ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Duninowie oraz Szkole Filialnej w Soczewce.

Szkoła Podstawowa w Nowym Duninowie ze Szkołą Filialną w Soczewce jest w pełnej gotowości do zapewnienia opieki oraz realizowania podstawy programowej dla tych, których rodzice  zdecydują się na posłanie swoich dzieci do szkoły.

Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zapewniamy opiekę w godzinach 8.00 – 13.00 a dla uczniów klas I – III od 8.00 do 12.30. Pobyt dzieci w szkole będzie zorganizowany zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej w zakresie bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Przysyłając dziecko do szkoły rodzic zobowiązany będzie wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia dziecka.

Szkoła nie organizuje dożywiania – dzieci przynoszą kanapki i napoje ze sobą.

Ponieważ prawie wszyscy z rodziców zdecydowali się pozostawić dzieci w domu dojazd do szkoły oraz powrót jest możliwy autobusem szkolnym jedynie z kierunku Dzierzązna/Soczewka (autobus kursuje od 10 maja). Dowożenie z innych kierunków będzie uruchamiane w miarę  wzrostu zainteresowania rodziców zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi.

Dla tych z Państwa, którzy zdecydują się na pozostawienie dziecka w domu w szkoła w dalszym ciągu realizować będzie zajęcia  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość a rodzice będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego (dla dzieci do 8 roku życia)

/-/ Ewa Romańska

Dyrektor szkoły

Od dziś dystrybucja żywności.

Koronawirus – zmiany w obostrzeniach


Przyszło nam żyć w trudnym czasie, ale jest sposób na godne przetrwanie – wzajemne wsparcie, ciut życzliwości i choćby mały uśmiech. Może to nie zatrzyma epidemii, ale na pewno nas odrobinę wzmocni. Dlatego tak ważne jest reagowanie na prośby o pomoc. Na taki apel, kierowany przez dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku do samorządów, odpowiedział wójt naszej gminy. Dziś przekazał Stanisławowi Kwiatkowskiemu profesjonalne maseczki ochronne za kwotę 2 tys. zł. Razem z maseczkami pojechały na Winiary słowa wsparcia i podziękowania od nas – mieszkańców gminy Nowy Duninów.

Go to Top