• VIII Gminny Turniej Sołectw031_2018_06_20_org_km534


zdj. Teresa Milczarska i Zofia Jaskuła odznaczone Medalem “Zasłużony dla Powiatu Płockiego”.

Jarmark Duninowskie Święto Plonów.

1 września, godz. 14.30. Port w Nowym Duninowie. Jarmark Duninowskie Święto Plonów.
Zanim jednak spotkamy się na Jarmarku, zbieramy nakrętki (https://www.ekologia.pl/srodowisko/ochrona-srodowiska/nakretki-butelek-pet-masowa-akcja-spoleczna,11973.html). Można je przekazać do sołtysa lub przynieść 1 września na Jarmark. Jest to część akcji “Serce gminy dla Patryka”, którą przeprowadzą członkowie GKS “Fala” Nowy Duninów podczas Jarmarku. Chodzi o naszego mieszkańca, Patryka Ciesielskiego, który potrzebuje nowego wózka. Może uda się choć jego część sfinansować z nieprzydatnych nam już nakrętek?
Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom i znajomym. Zapraszamy 1 września do portu.VIII Gminny Turniej Sołectw

… za nami.

A było tak: GALERIA ZDJĘĆ – WEJDŹ I BAW SIĘ DOBRZE

W 2010 roku po raz pierwszy w gminie Nowy Duninów zorganizowano Gminny Turniej Sołectw pod patronatem wójta gminy. Inicjatorką była Ewa Kowalak. Turniej wpisał się w kalendarz imprez gminnych i powiatowych.

28 lipca odbyła się jego VIII edycja. Ewa Kowalak, mimo że nie jest już Radną Rady Gminy, a Radną Rady Powiatu Płockiego wciąż pozostaje główną sprawczynią. Wspierają ją radni gminy, ale także wójt gminy Mirosław Krysiak, Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek, poseł Piotr Zgorzelski oraz liczni sponsorzy.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 9 z 13 sołectw, tj.: Nowy Duninów, Stary Duniów, Trzcianno – Jeżewo, Karolewo – Nowa Wieś, Wola Brwileńska, Kamion – Grodziska, Lipianki Brwilno Dolne – Soczewka oraz Dzierzązna . Jak co roku zabawa była przednia. Kibice, którzy licznie stawili się na stadion w Nowym Duninowie, nie mogli narzekać na brak wrażeń. Wśród nich, obok wójta gminy zasiedli zaproszeni goście. M.in. Minister Janusz Onyszkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, Henryk Kamiński oraz zaprzyjaźnieni sołtysi – członkowie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Płockiego. Każdy miał swoich faworytów.


Tradycyjnie startowały 7 osobowe drużyny pod wodzą swoich sołtysów w 6 konkurencjach.

Pierwszą był przejazd taczkami, zwanymi powozem, z pasażerem, czyli sołtysem, który obowiązkowo korzystał z parasola chroniącego przed słońcem. Było szybko i z humorem. Drugie zadanie wymagało co prawda siły, ale już po pierwszym starcie okazało się, że niezbędna jest odpowiednia technika. Toczenie beli siana po torze proste nie było, bo tor wąski, a bela ogromna. Po kolejnym zadaniu – liczeniu groszy na czas, stało się jasnym, że zabawa zabawą, ale dobrze byłoby zdobyć puchar posła Piotra Zgorzelskiego. Do następnej konkurencji włączyli się ochoczo kibice, bo przecież „śpiewać każdy może”. Zanim jednak publiczność zaśpiewała z drużyną, zawodnicy musieli odgadnąć jaką melodię „mruczy” ich lider. Łatwo nie było. Tu zaczęto już skrupulatnie liczyć punkty. Co prawda organizatorzy wciąż przypominali, że to przecież zabawa, ale wiadomo, wygrać z sąsiadami warto by było.Dość długo przebiegała konkurencja z użyciem wędki. Cóż, ta dyscyplina od zawsze wymagała cierpliwości.

Następne zadanie wymagało nie tylko szybkości, ale i precyzji. Przelewanie wody z wanny do wiaderka sołtysa nie obyło się bez mokrych podkoszulków. Przy panującym tego dnia upale przydało się to zawodnikom. Zimna woda nie pomogła na gorącą rywalizację. Zawodnicy dopingowani przez swoich kibiców punkty liczyli razem z sędziami. Na wyniki wszyscy czekali już w porcie przy dobrym jadle z duninowskim Kołem Emerytów, gośćmi i artystami. Żelaznym punktem „Sołtysiady” jest występ zaprzyjaźnionych „Grzybowianek”. Tym razem jednak przedłużył się ciut występem solistki, młodej Grzybowianki – Dominiki Kobierackiej. Nie mniej emocjonujące były występy pozostałych solistek, także mieszkanek gminy Nowy Duninów.


Tradycyjnie, Sołtysiadę uświetnili swą obecnością motocykliści. Ich parada, tak liczna jak efektowna, niezmiennie wzbudza wielkie zainteresowanie.

Mimo, że Gminny Turniej Sołectw w Nowym Duninowie, to przede wszystkim zabawa, warto wspomnieć o wynikach i lokatach: I tak:

III miejsce w VIII edycji Turnieju zajęło sołectwo Lipianki. W zastępstwie sołtysa drużynę poprowadziła Jolanta Salamądra.

II miejsce zdobyło sołectwo KarolewoNowa Wieś z sołtysem Wojciechem Kijkiem.

I miejsce, po zaciętej rywalizacji, wywalczyło sołectwo Nowy Duninów. Puchar Piotra Zgorzelskiego dla zwycięzcy Turnieju z rąk wójta odebrała sołtys Teresa Michalska. “Zdobycie pucharu – mówi pani sołtys z Nowego Duninowa, to sprawa prestiżu, ale najważniejsza pozostaje dobra zabawa i to, że możemy się spotkać w takim gronie”.

Piknik sołecki trwał prawie do świtu. Organizatorzy gorąco dziękują zawodnikom, gościom oraz lokalnym stowarzyszeniom i sponsorom, bez których nie byłoby VIII Gminnego Turnieju Sołectw w Nowym Duninowie.

Remonty dróg

Skatepark w Nowym Duninowie

Dziś wójt gminy Nowy Duninów podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego na budowę skateparku przy Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie. Wartość kosztorysowa inwestycji 253 015,00 zł. Z tego 185 608, 00 zł to dofinansowanie w ramach autorskiego programu wsparcia bazy sportowej na Mazowszu – MIWIS.


Rowerem przez Pojezierze Gostynińskie

Piknik w Lipiankach

Uwaga Upały!

upal_534Uwaga upały. IMiGW wydał wczoraj ostrzeżenie o upałach. Na obszarze woj. mazowieckiego obowiązuje od dziś (8 sierpnia) do dnia 10 sierpnia 2 stopień zagrożenia.

Warto przeczytać:

Wójt zatrudni

ug_mk300Wójt Gminy ogłosił otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze – młodszy referent ds. planowania przestrzennego i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy w Nowym Duninowie.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty zamieszczonej w Biuletynie informacji Publicznej pod adresem: https://ugnowyduninow.bip.org.pl/?tree=173

Posterunek po remoncie

Turniej Wolnych Drużyn

Soczewka 2018.

Wójt przyjął zgłoszenia od 14 drużyn, ale chętnych okazuje się być więcej.

“Jako organizator Turnieju cieszę się bardzo z tak dużego zainteresowania. Ile drużyn jutro wystartuje, to się okaże. Jesteśmy przygotowani. Od strony technicznej za Turniej odpowiada LKS Wisła Nowy Duninów.  Mają na tym polu ogromne doświadczenie i są profesjonalistami. Tych wszystkich, którzy niekoniecznie w piłkę nożną grają zapraszam do kibicowania i uczestniczenia w Pikniku Wakacyjnym. Będzie dobra muzyka i świetne jedzenie, za które odpowiada Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej. Dołączy się do nas fundacja Feniks.

Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy i naszych gości jutro do Soczewki o godz. 15.00. Do zobaczenia.”

Mirosław Krysiak


Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów. 4 sierpnia 2018 r.

Lista zgłoszonych do Turnieju Drużyn:

1. GRODZISKA – kpt. Michał Woźnikowski
2. WIŚNIEWSCY – kpt. Bartosz Wiśniewski
3. WISŁA NOWY DUNINÓW – kpt. Mateusz Lewandowicz
4. DZIKIE ZAJĄCE – kpt. Piotr Sumliński
5. SOCZEWIANKA – kpt. Szymon Krukowski
6. FC TELETUBISIE – kpt. Tomasz Ciećwierz
7. PIĘKNI I MŁODZI – kpt. Patryk Opala
8. ORLIK TEAM – kpt. Paweł Słowiński
9. FC KOPEN – LAGE – kpt. Marcin Bartosiak
10. WCZORAJSI – kpt. Damian Woźniak
11. WG TEAM – kpt. Adam Chrobot
12. FC PESEL – kpt. Jacek Kruszewski
13. PIASKI SENDEŃ – kpt. Sebastian Szałwiński
14. NADWIŚLANIN PŁOCK – kpt. Bartosz Jasiński

Piknik Wakacyjny w Soczewce

i … Turniej Piłki Nożnej Wolnych Drużyn o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka odbędzie się jutro (4 sierpnia 2018 r.) o godz. 15.00.

Podano za FB @gminanowyduninow:

Puchary gotowe. Wójta Gminy Mirosława Krysiaka dla zwycięskiej drużyny, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik dla najlepszego Strzelca, Starosty Płockiego Mariusza Bieńka dla najlepszego bramkarza i Prezesa Wisły Nowy Duninów dla najlepszego piłkarza. Wójt zadbał też o tych, którzy pucharu nie zdobędą. 10 pierwszych drużyn otrzyma pamiątkowe medale. Wszyscy dyplomy. Nagrody rzeczowe ufundowali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wójt Gminy Mirosław Krysiak, Wisła Nowy Duninów i Radna Rady Powiatu Płockiego Ewa Kowalak. Wójt zamówił już posiłek u Nadwiślańskiego Stowarzyszenia w Woli Brwileńskiej, wodę dostarczył Wiceprezes Wisła Nowy Duninów Jan Szymkowiak (a będziemy jej potrzebowali dużo, dlatego na wszelki wypadek Wójt dokupił tyle, żeby starczyło :)). Osp Dzierzazna będzie nas wszystkich chłodzić kurtyną wodną.
Dla uczestników Pikniku też przygotowaliśmy atrakcje. Jako, że do organizacji włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który finansuje projekt Fundacji Feniks tegoroczny Piknik Wakacyjny będzie się odbywał pod znakiem Bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pani Iwona zapowiada przy tym dobrą zabawę:

1. Blok konkursów z zakresu przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży;
2. Przygotowanie przez dzieci swojego własnego odblasku;
3. Malowanie twarzy hipoalergicznymi farbkami;
4. Pokaz i szkolenie pierwszej pomocy;
5. Możliwość obejrzenia wyposażenia karetki pogotowia;
6. Przejażdżka quadami z instruktorami nauki jazdy;
7. Sprawdzenie widzenia rzeczywistości pod wpływem alkoholu – ćwiczenia w alkogoglach;
8. Outdoor fitness, czyli ćwiczenia na świeżym powietrzu z wykorzystaniem ukształtowania terenu;
9. Trening nordic walking z dyplomowanym instruktorem.

Dlatego też zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami. Będzie się dużo działo. Zjeżdżalnię i inne podobne atrakcje zabezpiecza Pan Zakrzewski.
————————————-
Już jutro od godz. 15.00 będziemy na Was czekać przy szkole w Soczewce. Zabierzcie ze sobą rodzinę i przyjaciół. Nie zapomnijcie o dobrych humorach :)
Mirosław Krysiak, sołtys sołectwa Brwilno Dolne – Soczewka Zofia Garwacka, Wisła Nowy Duninów i Nadwiślańskie Stowarzyszenie w Woli Brwileńskiej.
Do zobaczenia

Młoda Fala na wyjeździe.

I jeszcze raz o Regatach 2018

W sobotę w Soczewce

Piknik Wakacyjny i Turniej Wolnych Drużyn w Soczewce rozpoczniemy godzinę wcześniej niż zakładaliśmy. Już od godz. 15.00 na boisku będą trwały rozgrywki, a Wola Brwileńska będzie serwowała pyszności. Nie zabraknie złotych i innych napojów, a na pewno emocji sportowych. Do zobaczenia.

Go to Top